REKLAMA

Spacer po Moskwie ze Sputnikiem

REKLAMA

W najbliższy czwartek o godz. 19 możemy wybrać się na spacer po Moskwie, w ramach festiwalu SPUTNIK. Film „Spacerując po Moskwie” będzie wyemitowany w Novym Kinie „Przedwiośnie”.

„Spacerując po Moskwie” Georgija Danieliji to jeden z najlepszych filmów czasów chruszczowowskiej odwilży, nagrodzony w Cannes za indywidualny styl reżyserski i śmiałe stosowanie oryginalnych form języka filmowego. Stał się jednym z najpopularniejszych filmów lat 60., a główny motyw muzyczny, w wykonaniu debiutującego jako aktor Nikity Michałkowa, był na tyle znany, że uznaje się go dziś za hymn tamtego pokolenia.

Utrzymana w baśniowym i lirycznym klimacie komedia Georgija Danelija to opowieść o młodości, miłości i Moskwie. Wołodia to młody robotnik pochodzący z Syberii. Chłopak przyjeżdża do Moskwy aby spotkać się z pisarzem Poroninem, gdyż jego opowiadanie ma zostać opublikowane w czasopiśmie „Junost”. W moskiewskim metrze Wołodia poznaje Kolę, który oferuje mu pomoc w odnalezieniu adresu pisarza. Wkrótce niewinna wędrówka po mieście przeradza się w cykl zabawnych i wzruszających historii, kalejdoskop ludzkich twarzy, nowych przyjaźni i uczuć.

Filmowa pocztówka z Moskwy lat sześćdziesiątych prezentuje pokolenie kipiące radością, wolne od wojennej przeszłości. Film zasłynął znakomitymi kreacjami aktorskimi (w tym młodziutkiego Nikity Michałkowa), a także przepięknymi zdjęciami Wadima Jusowa – operatora, współpracującego z Andriejem Tarkowskim.Bilety: 15 zł (normalny), 5 zł (ulgowy).

A przed czwartkową projekcją w klimat filmu możecie wczuć się, oglądając przepiękne moskiewskie zdjęcia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU