REKLAMA

Rozpoczyna się budowa sieci gazowej w gminie Radzanowo

REKLAMA

To niezwykle dobra wiadomość dla mieszkańców gminy powiatu płockiego. Polska Spółka Gazowa rozpoczyna budowę sieci gazowej w miejscowościach: Nowe Boryszewo, Stare Boryszewo, Stróżewko i Rogozino.

Jak informuje wójt gminy Radzanowo, Sylwester Ziemkiewicz, Polska Spółka Gazownictwa w Ciechanowie 26 czerwca podpisała umowę z wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym, tj. z firmą PGNiG Technologie S.A.

Etap budowania zaprojektowanej sieci gazowej przewidywany jest do końca 2018 r. Po nim nastąpi proces wymaganych odbiorów i uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Indywidualne przyłącza wykonywane będą więc w 2019 roku.

PowiązaneTematy

– Już teraz PSG sp. z o. o. uruchamia możliwość składania wniosków o zawarcie umowy przyłączeniowej – informuje wójt Sylwester Ziemkiewicz.

Wnioski można składać w Urzędzie Gminy w Radzanowie, ul. Płocka 32, pokój 32. Formularz stosownego wniosku do wypełnienia można pobrać ze strony PSG sp. z o. o. oraz z gminnej strony internetowej www.radzanowo.pl/siec-gazowa.

– Wszelkie informacje, dotyczące budowy sieci gazowej na terenie gminy Radzanowo, będziemy na bieżąco umieszczać na gminnej stronie internetowej, w nowoutworzonej zakładce SIEĆ GAZOWA. Ponadto, uruchamiamy skrzynkę mailową, na którą mogą Państwo przesyłać swoje zapytania, dotyczące inwestycji gazowej: gaz@radzanowo.pl – wyjaśnia wójt.

Mieszkańcy zainteresowani budową i przyłączeniem sieci gazowej, mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjnym z przedstawicielami PSG sp. z o.o., które odbędzie się 2 sierpnia br.:
– o godz. 17 w Domu Ludowym w Rogozinie, ul. Strażacka 3,
– o godz. 19 w Góralskiej Chacie, Stare Boryszewo 105.

Mapa planowanej sieci gazowej w gminie Radzanowo