REKLAMA

Rekordzista przekroczył prędkość o 76 km/h. Strażnicy podsumowali rok fotoradaru

REKLAMA

To, gdzie stanie nie jest dla nikogo tajemnicą – a jednak w Płocku znajduje się mnóstwo kierowców, którzy przez niego zostają przyłapywani. Mowa oczywiście o fotoradarze straży miejskiej, który w zeszłym roku zrobił ponad 1300 zdjęć aut, które przekroczyły dozwoloną prędkość. 

PowiązaneTematy

Nie pomagają codziennie publikacje w mediach i informacje sms o tym, gdzie danego dnia będą stały fotoradary; nie pomagają prośby, groźby i apele. Każdego dnia fotoradar straży miejskiej rejestruje co najmniej kilku kierowców, którzy łamią przepisy. Niektórzy nawet drastycznie…

– Kilka dni temu, kiedy warunki atmosferyczne na drodze były jeszcze trudne, na ul. Harcerskiej o 51 km/h za szybko pędził kierujący toyotą – relacjonuje Jolanta Głowacka z płockiej straży miejskiej. – Do zdarzenia doszło około godz. 12.26. Fotoradar straży miejskiej zarejestrował na tej ulicy kierującego, który jechał 101 km/h. Z numerów rejestracyjnych wynika, że jest to mieszkaniec powiatu.

Strażnicy – ale i nie tylko oni – proszą, apelują a na niektórych i tak to nie działa. W 2013 roku fotoradar straży miejskiej zrobił 1323 zdjęcia kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Z tego 598 aut było na płockich numerach, 386 miało tablice rejestracyjne z powiatu, natomiast 339 rejestracji było spoza naszego regionu. Dla porównania w 2012 roku fotoradar zrobił 1472 zdjęcia, czyli prawie 150 więcej.

Niechlubnym rekordzistą roku 2013, był kierowca, któremu fotoradar zrobił zdjęcie na ul. Harcerskiej przy prędkości 126 km/h. Na tej drodze obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, więc przekroczył on prędkość o 76 km/h. Kolejne miejsca w tym „rankingu” zajmują kierowcy, którym do podium brakowało niewiele – przekraczali prędkość o 67, 61 czy 52 km/h, w miejscach, w których ograniczenia są do 40 i 50 km/h. Wszyscy ci rekordziści otrzymali tę samą „nagrodę”, czyli mandat na 500 zł i 10 punktów karnych, bo taka kara przewidziana jest w taryfikatorze za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h.Jak wygląda „fotoradarowy” rok 2013 w poszczególnych miesiącach? W styczniu radar zrobił 23 zdjęcia, w lutym – 25, w marcu – 118, w kwietniu – 175, w maju – 163, w czerwcu – 166, w lipcu – 162, w sierpniu – 85, we wrześniu – 152, w październiku – 112, w listopadzie – 111, natomiast w grudniu – 31.

Natomiast, jeśli chodzi o ten rok, to w styczniu fotoradar zarejestrował 68 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość poruszając się ulicami miasta Płocka. 38 kierujących miało płockie numery rejestracyjne, 16 było zarejestrowanych w powiecie, a 14 w innych miejscach w kraju.

Pieniądze z mandatów wystawionych przez strażników wpływają do miejskiej kasy. Zapytaliśmy straż miejską, na jaką kwotę opiewają wszystkie te mandaty wystawione z fotoradarów w 2013 roku – odpowiedź mamy dostać w najbliższy czwartek.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 0

  1. wiem,że to głupie bylo says:

    Aut zgadza się bo na podolszycach cyknelo mi przy 270 motocyklem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU