Zamknij

Rekord na widowni, remis w bramkach

07:44, 07.05.2018 Agnieszka Stachurska
Skomentuj

Rekordowa frekwencja na trybunach stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku panowała podczas meczu 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Pomimo zaciętej walki, spotkanie zakończyło się remisem Wisły Płock z Lechem Poznań. Ponad 10 tys. widzów przyszło na stadion płockiej Wisły w piękny sobotni wieczór 5 maja. Zawodnicy obydwu drużyn starali się, aby nie zawieść publiczności, co dało wyrównaną walkę od pierwszych minut. To jednak przeciwnicy stworzyli sobie trzy dogodne sytuacje, choć - na szczęście dla Nafciarzy - niewykorzystane. W drugiej połowie Wisła Płock aktywniej zaznaczyła swoją obecność na boisku. Trwał jednak bezbramkowy remis, choć Wiślacy mieli kilka okazji do przejęcia kontroli nad spotkaniem. Pomimo zmian w składzie, wprowadzonych przez obydwu trenerów, wynik meczu zmianie nie ulegał. Jeszcze w 90. minucie mogło to się zmienić dzięki Jakubowi Łukowskiemu, na jego drodze skutecznie stanął jednak Putnocki. Mecz zakończył się więc bezbramkowym remisem, a Wisła Płock zgarnęła kolejny punkt. Najbliższy mecz odbędzie się w środę, 9 maja o godzinie 18. Wisła Płock zmierzy się w meczu wyjazdowym z  Legią Warszawa. Wisła Płock - Lech Poznań 0:0 (0:0) Wisła Płock: 30. Thomas Dähne - 20. Cezary Stefańczyk, 18. Alan Uryga, 14. Adam Dźwigała, 9. Arkadiusz Reca - 4. Damian Szymański, 8. Dominik Furman (90, 6. Damian Rasak) - 77. Konrad Michalak (80, 96. Jakub Łukowski), 23. Semir Štilić, 7. Nico Varela - 19. Kamil Biliński (66, José Kanté). Lech Poznań: 30. Matúš Putnocký - 2. Robert Gumny, 66. Emir Dilaver, 26. Rafał Janicki, 22. Volodymyr Kostevych - 7. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka - 16. Mario Šitum (70, 17. Maciej Makuszewski), 86. Radosław Majewski (77, 10. Darko Jevtić), 29. Kamil Jóźwiak - 32. Christian Gytkjaer (80, 11. Oleksiy Khoblenko). Żółte kartki: Furman, Štilić, Dźwigała - Majewski, Makuszewski. Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 10 021.