Przedpremiera w Kinie. Ostatnie miejsca! [Konkurs]

REKLAMA

Jak co tydzień, przed zbliżającym się weekendem zamieściliśmy informację o filmach, które możecie obejrzeć w wolne dni. Dodaliśmy też informację o czwartkowej przedpremierze nowego filmu z Tomem Hanksem.

Jak widać na planie, miejsc zostało już bardzo mało. Jeśli nie chcecie czekać do pierwszej połowy przyszłego miesiąca na oficjalna premierę – rezerwujcie bilety!

PowiązaneTematy

Konkurs

Dla szczęśliwców, którym udało się zarezerwować bilety na przedpremierowy pokaz mamy konkurs. Napiszcie swoją recenzję filmu i prześlijcie ją na nasz adres redakcja@petroecho.pl. Najlepszą opublikujemy nie tylko na łamach portalu, ale i w naszym dwutygodniku PetroNews!

O filmie

„Kapitan Phillips” to wielowarstwowa opowieść, dokumentująca wydarzenia z 2009 roku związane z porwaniem przez somalijskich piratów amerykańskiego kontenerowca Maersk Alabama. Znany z rejestrowania na taśmie filmowej przełomowych wydarzeń reżyser Paul Greengrass w charakterystyczny dla siebie sposób okiem kamery śledzi przypominające dreszczowiec wydarzenia, jednocześnie malując złożony portret efektów globalizacji, a wśród nich rosnących przepaści między światem bogatych i biednych. Film skupia się na relacji dowodzącego Alabamą kapitana Richarda Phillipsa (dwukrotny laureat Oscara® Tom Hanks) oraz stojącego na czele szajki piratów Somalijczyka Muse’a (Barkhad Abdi), który po przejęciu kontroli nad nieuzbrojonym statkiem bierze załogę jednostki jako zakładników. Kiedy emocje sięgają zenitu Phillips i Muse nieuchronnie znajdują się na kursie kolizyjnym. Ich konfrontacja ujawnia jednocześnie jaskrawe podziały pomiędzy tymi, którzy są częścią przynoszącego krociowe zyski międzynarodowego handlu, a tymi, którzy pozostają poza nim i w desperacji zmuszeni są do uciekania się do ekstremalnych środków i posunięć. 145 mil morskich od wybrzeża Somalii obaj mężczyźni znajdą się zatem na rozgrywający się codziennie światowy konflikt. To konflikt pomiędzy grupami posiadającymi dostęp do globalnych zasobów bogactwa oraz grupami wykluczonymi. Sytuacja impasu, w której znaleźli się główni bohaterowie filmu – Phillips i Muse to nie tylko trzymający w napięciu obraz oblężenia kontenerowca, ale także ilustracja większych sił, które kształtują współczesny świat.