REKLAMA

Przebiegną i przejadą na rowerze ponad 35 kilometrów

REKLAMA

To pierwszy taki Cross Duathlon zorganizowany przez Płockie Towarzystwo Triathlonu PTT Delta w partnerstwie z Gminą Nowy Duninów. Uczestnicy przebiegną i przejadą rowerem ponad 35 km!

PowiązaneTematy

I Cross Duathlon Leśne Wydmy odbędzie się w Nowym Duninowie przy Szkole Podstawowej, 2 września br. Impreza rozpocznie się o godzinie 12, jednak organizatorzy będą czekać na zawodników już od godz. 8.

Celem imprezy jest popularyzacja sportów wytrzymałościowych i ekstremalnych wśród mieszkańców regionu płockiego, a także upowszechnianie aktywnych form rekreacji ruchowej (biegania i jazdy na rowerze) na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, a także promocja Gminy Nowy Duninów.

W komitecie Organizacyjnym zobaczymy Krzysztofa Tomińskiego jako przewodniczącego, Mirosława Krysiaka, Andrzeja Sumlińskiego, Annę Dębską oraz Sławomira Waćkowskiego.

Wyścig główny to trasa, podczas której uczestnicy pobiegną najpierw 5 km, później pojadą rowerem ok. 28 km i znów pobiegną 2,5 km. Odbędzie się również wyścig biegowy dla dzieci ze szkół podstawowych na dystansie 1000 m.

Ze względu na rodzaj trasy rowerowej (drogi leśne, szutrowe i piaskowe), zawody zostaną przeprowadzone na rowerach górskich – MTB.– W Cross Duathlonie Leśne Wydmy mogą uczestniczyć zawodnicy z obszaru Polski oraz z zagranicy, posiadający i nie posiadający licencji triathlonowych, którzy ukończyli 16 lat. Wymagane są aktualne badania lekarskie lub podpisanie oświadczenia o dobrym stanie zdrowia podczas elektronicznych zapisów lub w Biurze Zawodów. W przypadku startu młodzieży poniżej 18 lat, wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Obowiązuje posiadanie sprawnego roweru oraz kasku rowerowego. Wszyscy uczestnicy zostaną ubezpieczeni od nagłych wypadków – informują organizatorzy.

Zgłoszenia i płatności odbywają się przez stronę internetową: http://www.foxter-sport.pl/cross-duathlon-lesne-wydmy. Limit startujących to 150 zawodników. O terminie i kolejności zgłoszenia decyduje data dokonania wpłaty wpisowego. W przypadku wolnych miejsc, zapisy elektroniczne trwają do 31 sierpnia br. W dniu 1 i 2 września prowadzone będą dodatkowe zapisy (biurze zawodów), jeśli nie zostanie osiągnięta maksymalna liczba zapisanych osób. Wpisowe: 40 zł – do 15 lipca, 50 zł – od 16 lipca do 31 sierpnia, 70 zł – 1 i 2 września w biurze zawodów.

W pakiecie startowym każdy uczestnik otrzyma m.in.: numer startowy, zwrotny chip na kostkę, koszulkę pamiątkową oraz materiały promocyjne sponsorów. Wszyscy zawodnicy kończący duathlon otrzymają na mecie pamiątkowy medal. Organizator zapewnia w trakcie wyścigu wodę i napoje izotoniczne w wyznaczonych punktach na trasie rowerowej, a po zawodach posiłek regeneracyjny.

Klasyfikacje: 
K – Kategoria generalna kobiet.
Kategorie wiekowe kobiet: K1 – do 34 lat, K2 – od 35 lat.
M – Kategoria generalna mężczyzn.
Kategorie wiekowe mężczyzn: M1 – do 29 lat, M2 – od 30 do 39 lat, M3 – od 40 do 49 lat, M4 – powyżej 50 lat.

Program zawodów:
8.00 – 10.30 – godziny otwarcia biura zawodów, weryfikacja zawodników oraz ewentualne przyjmowanie zapisów.
8.30 – 11.00 – wprowadzanie rowerów do strefy zmian.
9.45 – start wyścigu biegowego dla dzieci ze szkół podstawowych – 1000 m.
10.30 – odprawa techniczna dla startu wyścigu głównego (okolica strefy startu).
11.30 – START Cross Duathlonu Leśne Wydmy – 5+28+2,5 km.
14.00 – 16.00 – wydawanie rowerów ze strefy zmian.
16.00 – 16.00 – ceremonia zakończenia zawodów, wręczenie nagród.

Więcej informacji związanych z ICross Duathlonem Leśne Wydmy na: www.nowydoninow.info.pl i www.pttdelta.pl.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU