REKLAMA

Producent gier współpracuje z płocką uczelnią. We Włodkowicu odbył się pokaz [ZDJĘCIA]

REKLAMA

PlayWay S.A. współpracuje ze Szkołą Wyższą im. Pawła Włodkowica. Firma tworząca gry zorganizowała w płockiej uczelni pokaz najnowocześniejszych technologii służących do tworzenia gier komputerowych.

GamePlanet – firma, w której PlayWay ma pakiet większościowy – wybrało ponad 20 preprodukcji i planuje produkować minimum kilkanaście gier rocznie. Jednym z głównych akcjonariuszy jest Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowca w Płocku. Jak podała PlayWay, głównym przedmiotem działalności GamePlanet będzie skupowanie pomysłów (preprodukcji) na gry i ich dalsze wdrożenie do pełnej produkcji w ramach grupy kapitałowej spółki.

PlayWay S.A. we współpracy ze Szkołą Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku zorganizował 3 września pokaz najnowocześniejszych technologi z branży gier komputerowych.Technologia Motion Capture Suits służy do analizy ruchów aktora, co pozwala tworzyć najwyższej jakości animacje. Rozwiązania Xsens pozwalają na rejestrowanie i podgląd na żywo ruchów wykonywanych przez aktora, z pomocą stroju wyposażonego w system czujników i sieci wi-fi. Rozwiązanie to dodatkowo umożliwia nagrywanie ruchu w momencie, gdy aktor wyjdzie z zasięgu sieci wi-fi, co jest szczególnie przydatne na rozległych planach.

Podczas wydarzenia zaprezentowano również przechwytywanie i podgląd na żywo ruchu twarzy i dłoni. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu, ruch aktora można podłożyć pod wcześniej przygotowany model postaci, nawet takiej o odmiennych od ludzkich proporcjach ciała.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU