REKLAMA

Poznaliśmy nowe, zagraniczne gwiazdy Reggaelandu

REKLAMA

Cztery zagraniczne gwiazdy zamykają program tegorocznego Reggaelandu. Jego ósma edycja rozpocznie się za półtora miesiąca. 

PowiązaneTematy

Nowe nazwiska uzupełniają i niemal zamykają program festiwalu Reggaelandu. Pierwsze z nich – Mellow Mood, a więc jedno z największych objawień europejskiej sceny reggae ostatnich lat. Ich sukcesem była bardzo dobrze przyjęta debiutancka płyta „Move!” (2009). Kolejnym, tytuł jednej z trzech najlepszych młodych grup, uzyskany na najważniejszym europejskim festiwalu reggae, hiszpańskim Rototom Sunsplash. Prawdziwy boom na muzykę Mellow Mood nadszedł wraz z wydanym w ubiegłym roku albumem „Well Well Well”. Pochodzi z niej wiele przebojów, na czele z „Dance inna Babylon”. Wizytówką zespołu są bracia bliźniacy Jacob i L.O. Garzia. Po świetnym przyjęciu na festiwalu One Love we Wrocławiu ich koncert na Reggaelandzie będzie drugim występem zespołu w Polsce.

MellowMood1

Po raz pierwszy nad Wisłę przyjedzie Karamelo Santo – jeden z najpopularniejszych argentyńskich zespołów powstał w 1993 roku. Band tworzy ośmiu muzyków, w tym sekcja dęta – saksofonista i puzonista. Muzykę, którą grają określa się mianem latin rock. W rzeczywistości w ich twórczości dominuje ska, punk, reggae i egzotyczna cumbia z domieszką hip-hopu. Zespół chętnie korzysta z nawiązań do muzyki ludowej Ameryki Południowej. Karamelo Santo współpracował z wieloma gwiazdami, m.in. Davidem Byrnem i Manu Chao. Do tej pory wydali dziewięć płyt. W Europie są jedną z lepiej rozpoznawalnych grup muzycznych z Ameryki Południowej.

KingstoneSound1

Drugi raz na Reggaelandzie zjawi się Kingstone Sound. Niemiecki skład jest jednym z czołowych reprezentantów europejskiej sceny dancehall. Powstał w Kolonii, gdzie od ponad 15 lat działa i organizuje imprezy z udziałem artystów z całego świata. Podstawę soundu tworzą znany promotor i zarazem lider grupy RodneyMC. Imprezy z udziałem Kingstone Sound to przede wszystkim fuzja nowoczesnego dancehallu, ambitnego hip-hopu oraz jamajskiej klasyki. Skład wystąpi na scenie soundsystemowej.KarameloSanto

Na głównej scenie pojawi się z kolei Rayvon. Pochodzący z Barbadosu wokalista działa na rynku muzycznym od 1991 roku. Do tej pory wydał trzy solowe albumy. Jest ceniony głównie dzięki charyzmatycznemu wokalowi, który równie dobrze sprawdza się w repertuarze reggae i dancehallowym, jak i R&B. Pierwszy wielki sukces Rayvona przyszedł w 2001 roku, gdy wraz z Shaggym nagrał jeden z najpopularniejszych singli roku „Angel”. Do tej pory klip zanotował 37 milionów odtworzeń na You Tube. Rayvon wystąpi gościnnie właśnie z Shaggym.

Po raz pierwszy Reggaeland doczekał się własnej aplikacji mobilnej. Można w niej znaleźć m.in. program, opisy wykonawców, newsy, mapę festiwalu oraz mapę Płocka, która lokalizuje położenie użytkownika i wskazuje najbliższe zabytki, restauracje i kawiarnie, hotele czy obiekty kulturalne. Aplikację można obrać za darmo na telefony z systemami Android i iOS.

Na tegorocznym Reggaelandzie pojawi się ponad 50 wykonawców. W ich gronie znalazły się światowe gwiazdy nie tylko reggae, ale też gatunków pokrewnych – dancehallu, ska i rocksteady. Wystąpią m.in. wspominany Shaggy będący dziś jednym z najważniejszych twórców z Jamajki, jamajska legenda rocksteady lat 70. Ken Boothe, współtwórcy sceny 2Tone i gwiazda brytyjskiego ska, grupa The Selecter, jeden z najpopularniejszych europejskich wykonawców reggae nowego pokolenia Jahcoustix, świetny wokalista reggae, soul i gospel Richie Stephens. Szeroko będzie reprezentowana także polska scena reggae, koncerty zagrają m.in. Jamal, Mesajah, Jafia Namuel, Transmisja, Ras Luta, Tisztelet wraz z Pablopavo i Diego. Organizatorami festiwalu są Urząd Miasta Płocka oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. 

Reggaeland 2013, Płock, plaża nad Wisłą, 12-14 lipca, karnety: 40 zł z polem namiotowym gratis (w przedsprzedaży), www.reggaeland.eu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU