ADVERTISEMENT

Powitali lato na wesoło

ADVERTISEMENT

Pomimo deszczowej aury, mieszkańcy osiedla Łukasiewicza z pompą powitali lato. Choć kapryśna aura nieco utrudniła organizatorom przygotowania, nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W sobotę, 23 czerwca, odbył się piknik rodzinny dla mieszkańców osiedla Łukasiewicza, zorganizowany przez radę tego osiedla. Od godz. 15 na terenie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Płocku, swoje umiejętności taneczne i wokalne prezentowały dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 17, Miejskiego Przedszkola Nr 9, Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Gimnazjum Nr 5 – Zespół rockowy „Marchewkowe Pole”. Wystąpił również kabaret „Układ koleżeński”, a także Zespół Ludowy „Grzybowianki” z Grzybowa pod kierunkiem Pani Teresy Kowalskiej.

Na najmłodszych uczestników czekała dmuchana zjeżdżalnia, jungla oraz tor przeszkód, ale i malowanie twarzy, malowanie figurek gipsowych, bańki mydlane, balony, wata cukrowa i inne słodycze. Były również zwierzęta wiejskie i egzotyczne z Centrum Rekreacyjno-Rozrywkowego „Ranczowisko”, samochody straży miejskiej i policji, łódź WOPR, czy konkursy i zabawy.

PowiązaneTematy

Miłośnicy motoryzacji mogli podziwiać zabytkowe pojazdy, które zaprezentowało Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych i Militarnych WISŁA. Jak na piknik przystało, nie zabrakło stoiska gastronomicznego z kiełbaskami i kaszankami z grilla, chlebem ze smalcem i ogórkiem kiszonym, soków, wody, kawy, czy herbaty.