Zamknij

Polscy medaliści wrócili z Tokio. Dziękujemy za sportowe emocje! [ZDJĘCIA]

22:01, 09.08.2021 Redakcja
Skomentuj

Igrzyska olimpijskie w Tokio już zakończone. Polacy zdobyli podczas nich 4 medale złote, 5 srebrnych i 5 brązowych. W poniedziałek odbyło się uroczyste przywitanie medalistów z Grupy Sportowej ORLEN.
W warszawskiej siedzibie PKN ORLEN​ w poniedziałek, 9 sierpnia, odbyło się uroczyste przywitanie medalistów z Grupy Sportowej ORLEN, którzy wrócili do kraju z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Anita Włodarczyk, Maria Andrejczyk, Paweł Fajdek oraz zawodniczki kobiecej sztafety 4x400 metrów: Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Anna Kiełbasińska podzielili się radością z medali wywalczonych w stolicy Japonii. Podczas olimpiady w Tokio 9 medali wywalczyli lekkoatleci, w tym aż 5 to sportowcy z Grupy Sportowej ORLEN. Dla porównania, 5 lat temu reprezentanci "królowej sportu" z igrzysk przywieźli 3 medale. Olimpijczykom podziękował i gratulował Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.
- Jestem dumny, że PKN ORLEN jako strategiczny sponsor Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej wspiera tak wspaniałych zawodników. Konsekwentne zwiększanie naszego zaangażowania w sport, w tym w lekkoatletykę, daje wymierne efekty - mówił Daniel Obajtek.
Jak podkreślił, ORLEN od ponad trzech lat zwiększa liczbę umów indywidualnych ze sportowcami i obecnie jest związany już z ponad 30 wybitnymi zawodnikami.
- Traktujemy sponsoring sportowy jako długofalową inwestycję, która nie tylko wzmacnia nasz wizerunek w Polsce i za granicą, ale też wspiera nasze działania biznesowe. Dzięki sponsoringowi docieramy do milionów kibiców na całym świecie, budując globalną rozpoznawalność marki ORLEN - wyjaśniał Prezes Zarządu PKN ORLEN.
Łącznie Polska Reprezentacja Olimpijska przywiozła z Tokio 14 olimpijskich krążków - cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych, zajmując w klasyfikacji medalowej wysokie, 17. miejsce. Jest to wynik lepszy niż podczas poprzednich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zdobyła 11 medali i uplasowała się na 33. pozycji. Kibice, którzy śledzili olimpiadę już wiedzą, że w stolicy Japonii znakomicie zaprezentowała się Anita Włodarczyk, która zdominowała finał rzutu młotem kobiet. Po złotym medalu w Londynie i Rio, to już trzecie olimpijskie złoto z rzędu zawodniczki Grupy Sportowej ORLEN. Młociarka awansowała tym samym na 4. miejsce w klasyfikacji najbardziej utytułowanych polskich olimpijczyków. Wyprzedzają ją już tylko Robert Korzeniowski, Irena Szewińska i Kamil Stoch. Trzecia w konkursie rzutu młotem była Malwina Kopron. Jako pierwsze medale w Tokio zdobyła wioślarska czwórka podwójna kobiet: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. Pierwsze złoto dla Polaków zdobyła natomiast sztafeta mieszana 4x400 metrów z udziałem trzech zawodniczek Grupy Sportowej ORLEN: Justyny Święty-Ersetic, Igi Baumgart-Witan i Małgorzaty Hołub-Kowalik. Wraz z Karolem Zalewskim, Natalią Kaczmarek, Kajetanem Duszyńskim oraz Dariuszem Kowalukiem zdobyła pierwsze miejsce, wyprzedzając Dominikanę i Stany Zjednoczone. Polskim kibicom niezwykle miłą niespodziankę sprawił Paweł Fajdek - młociarz z Grupy Sportowej ORLEN. Ten 4-krotny złoty medalista mistrzostw świata do tej pory nie miał w swoim dorobku olimpijskiego medalu, natomiast w Tokio wywalczył brąz. Na najwyższym stopniu podium stanął Wojciech Nowicki. Znakomicie w Tokio spisała się też Maria Andrejczyk, która - pomimo kontuzji podczas przygotowań - wywalczyła srebrny medal w rzucie oszczepem z wynikiem 64,61 m. Srebrny medal zdobyła również polska sztafeta kobiet 4x400 metrów: Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska. Panie ustanowiły jednocześnie nowy rekord Polski. Sportowego ducha zaprezentowali podczas olimpiady polscy siatkarze, którzy przegrali rywalizację po bardzo wyrównanej walce. Po raz pierwszy na Igrzyskach Olimpijskich Polska reprezentowana była także w koszykówce, choć nie wywalczyła medalu, to są to pierwsze kroki Polaków w tej dyscyplinie podczas olimpiady. Przypomnijmy, że PKN ORLEN to największy sponsor polskiego sportu i strategiczny sponsor Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej. W styczniu 2021 roku Koncern przedłużył współpracę z PKOl o kolejne cztery lata. http://petronews.pl/ich-wyniki-sa-rownie-dobre-jak-kawa-orlenu-sportowcy-ruszaja-do-tokio-film-zdjecia/