Polish Hip-Hop Festival wraca do korzeni. Kolejna legendarna gwiazda wystąpi w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Niedawno informowaliśmy o występie Kaliber 44 na Polish Hip-Hop Festival 2014 w Płocku. Teraz organizatorzy ogłosili kolejną gwiazdę i jest to kolejna legendarna grupa! Na płockiej plaży wystąpią prekursorzy rapu w Polsce, którzy na scenie są od blisko dziesięciu lat.

Prekursorzy nurtu ulicznego rapu w Polsce powstali z inicjatywy Piotra “Vienia” Więcławskiego i Pawła “Włodiego” Włodkowskiego pod nazwą Mistic Molesta. Wkrótce potem skład uzupełnił raper – Marek “Kacza” Andrasik. Zespół zadebiutował w 1998 roku pod nazwą Molesta płytą pt. Skandal. Nagrania przysporzyły grupie natychmiastowej, ogólnopolskiej popularności, w tym za sprawą singli “Armagedon” i “Wiedziałem że tak będzie”.

Po 1998 roku zespół opuścił Andrasik. Jako duet zespół nagrał album pt. Ewenement (1999). Na płycie znalazł się m.in. jeden z przebojów radiowych zespołu zatytułowany “Miejskie bagno”, który dotarł do 9. miejsca Szczecińskiej Listy Przebojów Polskiego Radia. Wydawnictwo uzyskało także nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Rok później do sprzedaży trafił trzeci album formacji zatytułowany “Taka płyta…”. Wydawnictwo, wyróżnione nominacją do Fryderyka zostało nagrane w poszerzonym składzie o raperów Tomasza “Pelsona” Szczepanka i Roberta “Wilka” Darkowskiego, którzy okazjonalnie współpracowali z zespołem w latach poprzednich.

Następnie Włodkowski podjął solową działalność artystyczną, której efektem były dwie płyty, wydany w 2003 materiał …Jak nowonarodzony i W… z 2005 roku. Natomiast Więcławski i Szczepanek utworzyli duet w ramach którego zrealizowali trylogię Autentyk (2002-2005). Darkowski równolegle tworzył w powołanym w 1998 roku zespole Hemp Gru, którego debiut pt. Klucz trafił do sprzedaży w 2004 roku. Po okresie prac nad innymi projektami, w 2006 roku ukazał się czwarty album kwartetu Nigdy nie mów nigdy, sygnowany nazwą Molesta Ewenement.

W 2007 roku Darkowski odszedł z Molesty do Hemp Gru. Pozostali muzycy kontynuowali działalność jako trio. Rok później ukazał się zrealizowany z udziałem licznych gości, piąty album studyjny formacji pt. Molesta i kumple. Po 2008 roku grupa skupiła się na występach scenicznych, które zostały udokumentowane płytami Live! in Fonobar (2009) i Live in Warsaw 2012 (2012). Równolegle Więcławski podjął karierę solową, natomiast Szczepanek i Włodkowski we współpracy z Leszkiem “Eldo” Kaźmierczakiem utworzyli zespół Parias.

W latach 1999-2005 członkowie zespołu Molesta Ewenement prowadzili pododdział wytwórni muzycznej Pomaton EMI – Baza Lebel. W 2006 roku, już samodzielnie zespół utworzył oficynę Respekt Records. Obok takich zespołów jak Kaliber 44, Slums Attack, czy Nagły Atak Spawacza Molesta Ewenement z dorobkiem ponad 130 tys. sprzedanych płyty należy do najpopularniejszych zespołów hip-hopowych w Polsce.

Polish Hip-Hop Festival odbędzie się po raz drugi 1-3 sierpnia 2014 roku na płockiej plaży. Oprócz Kalibra i Molesty Ewenement na scenie wystąpią także Te-Tris i Pogz.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji