REKLAMA

Policjant ewakuował z płomieni człowieka

REKLAMA

W czwartek w gminie Brudzeń Duży doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Dzięki reakcji jednego z przechodniów, ogień szybko udało się ugasić, a z budynku wyprowadzono mieszkańca. Według informacji od naszego czytelnika, tak bohaterską postawę wykazał policjant.

5 lipca o godzinie 7.30 Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Sikórz otrzymała informację o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Sobowo (gm. Brudzeń Duży).

– Kiedy dotarliśmy na miejsce, zobaczyliśmy dym wydobywający się z budynku – relacjonują strażacy. – Na szczęście na zewnątrz nie było widać płomieni. Była to duża zasługa jednego z mieszkańców, który podjął działania i przyhamował rozwój pożaru oraz ewakuował z palącego się pomieszczenia jedną osobę – wyjaśniają.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, tą osobą był policjant, który aktualnie nie był na służbie. Potwierdził to Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.– Do zdarzenia doszło w czwartek rano w Sobowie. Policjant będący poza służbą zauważył, że z jednego z domów wydobywa się dym. Funkcjonariusz postanowił sprawdzić co się stało. Po dojściu do domu okazało się, że w jednym z pomieszczeń mieszkalnych palą się meble, a na łóżku leży mężczyzna. Policjant wybił szybę w oknie i wszedł do środka. Po wejściu wyniósł przez okno mężczyznę. Funkcjonariusz wezwał na miejsce straż pożarną oraz pogotowie. Karetka pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala – wyjaśnił rzecznik.

Strażacy, po przeprowadzeniu rozpoznania, odcięli prąd, dzięki czemu ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych mogli bezpiecznie wejść do budynku. Na miejsce zdarzenia dotarły kolejne jednostki – dwa zastępy z OSP Siecień oraz dwa ciężkie samochody gaśnicze z JRG 1 w Płocku.

Na szczęście ogień udało się szybko unieszkodliwić, do czego konieczne było także zdemontowanie części wyposażenia, pod którym jeszcze tlił się ogień. Budynek został sprawdzony również przy pomocy kamery termowizyjnej, która wykazała, że w obiekcie nie ma już innych ognisk pożaru.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Adam says:

    Teraz na wsiach to jak mlodej tajdze syberyjskiej ,wszedzie kukurydza jak las, az strach sie bac i mieszkac tam :))))))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU