Pokaz Szortów w POKiS-ie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na trzy wieczory z szortami. 9, 17 i 23 listopada o godz. 19 w sali koncertowej będzie można obejrzeć najciekawsze filmy krótkometrażowe świata.

Płock będzie jednym z 32 miast Polski, które włączyły się w kolejną edycję Ogólnopolskich Pokazów Szortów 2012, organizowanych przez Fundację Rozwoju Sztuki Filmowej i CANAL+. W programie znajdują się najbardziej prestiżowe filmy krótkometrażowe z całego świata (Chiny, Hiszpania, Włochy, Polska, Stany Zjednoczone), m.in. laureat Oscara z 2011 roku. Nie zabraknie również zdobywców wielu prestiżowych nagród filmowych, w tym BAFTA (nagroda brytyjskiej akademii filmowej), nagród przyznanych na festiwalach w Clermont-Ferrand czy w Annecy.

POKiS zaprezentuje nam trzy listopadowe kolacje filmowe, każda po 1,5 godziny, w czasie której poznamy aż 7 filmów. Będą to m.in. brytyjskie “Dwa i dwa” (Two and Two) w reż. Babak Anvari o szkole dla chłopców, w której stosuje się surową dyscyplinę oraz nagrodzony na Seattle International Film Festiwal niemiecki triller pt. “Wywiad” (Interview), a także oskarowy (2011) “Bożek miłości” – komedię o zakochanym muzyku, który dzięki tajemniczej przesyłce może zabawić się w kupidyna.

Będą także świetne animacje, m.in. “Danny Boy” Marka Skrobeckiego – nagrodzony Srebrną Kreską na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych w Krakowie czy “ponadczasowy” brytyjski “ŻUK Eaglemana”, który otrzymał nagrodę BAFTY – brytyjskiej akademii filmowej w 2011, nagrodę krytyków w Clermont_Ferrand i wyróżnienie Annecy.

Publiczność w każdym z miast, również w Płocku, będzie głosować na swój ulubiony film, który otrzyma dyplom i tytuł “POLISH AUDIENCE AWARD”. Wśród uczestników pokazów organizatorzy rozlosują ciekawe nagrody. Szczegóły na: www.pokis.pl.

Wstęp na każde spotkanie jest bezpłatny.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji