REKLAMA

Podziękowali sportowcom. „Przez lata dawali nam powód do dumy”

REKLAMA

Podziękowania za wybitne osiągnięcia od PKN ORLEN otrzymali Joanna Fiodorow, Kamila Lićwinko oraz Piotr Małachowski. Są to sportowcy, którzy przez lata dostarczali polskim kibicom niezwykłych emocji, wielokrotnie zdobywając medale najważniejszych imprez sportowych na świecie. Swoją pasję mogli realizować m.in. dzięki wspieraniu ich przez Koncern.

Jak przekazał podczas uroczystości, która odbyła się 13 września br. Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, Koncern wspiera polski sport, inwestując tak w rozwój sportu zawodowego, jak i amatorskiego.

PowiązaneTematy

– Współpracujemy zarówno ze związkami i klubami sportowymi, jak i indywidualnie z grupą kilkudziesięciu wybitnych sportowców. Bardzo mocno wspieramy także dzieci i młodzież, które w przyszłości zastąpią dzisiejszych medalistów. Cieszy nas, że mogliśmy uczestniczyć w sukcesach osiąganych przez zawodników z Grupy Sportowej ORLEN. Joanna Fiodorow, Kamila Lićwinko i Piotr Małachowski przez lata dawali nam powód do dumy, dostarczając kibicom wielu emocji podczas reprezentowania Polski na najważniejszych imprezach sportowych na świecie – mówił Daniel Obajtek.  • Joanna Fiodorow to m.in. srebrna medalistka mistrzostw świata z 2019 roku, dwukrotna medalistka mistrzostw Europy, a także wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w rzucie młotem.
  • Kamila Lićwinko w 2017 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata i do dziś jest rekordzistką Polski w skoku wzwyż – zarówno na hali, jak i otwartym stadionie.
  • Piotr Małachowski to legenda rzutu dyskiem. Dwukrotny srebrny medalista olimpijski, trzykrotny medalista mistrzostw świata – w tym złoty z 2015 roku – oraz dwukrotny mistrz Europy przez lata gościł w ścisłej światowej czołówce w swojej konkurencji.

Grupa Sportowa ORLEN, do której należą Joanna Fiodorow, Kamila Lićwinko i Piotr Małachowski, zrzesza w swoich szeregach ponad 30 znakomitych sportowców. Reprezentują ją między innymi: Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek czy Justyna Święty-Ersetic.

PKN ORLEN wspiera również Polski Komitet Olimpijski, Polski Komitet Paraolimpijski, Polski Związek Piłki Siatkowej czy przedstawicieli sportów motorowych z Robertem Kubicą, Bartłomiejem Marszałkiem i Bartoszem Zmarzlikiem na czele.

Fot. PKN ORLEN

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Płoczczanin MZRiP says:

    Bardzo dobrze, że Orlen sponsoruje lekkoatletów, siatkarzy.
    Co do Kubicy, to mam duże wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU