REKLAMA

Podniebne atrakcje w płockim Aeroklubie

REKLAMA

Na Dzień Otwarty zaprasza Aeroklub Ziemi Mazowieckiej już w lipcu. W planach są loty pod chmurami, podniebne akrobacje, a także oglądanie floty Aeroklubu, latające modele RC i darmowe atrakcje dla dzieci.

Dzień otwarty płockiego aeroklubu zaplanowano na niedzielę, 8 lipca. Jak zapewniają organizatorzy, na mieszkańców Płocka czekać będą wówczas niecodzienne, podniebne atrakcje.

PowiązaneTematy

– Na płockim lotnisku odbędzie się Dzień Otwarty, na który Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprasza nie tylko pasjonatów lotnictwa, ale całe rodziny z dziećmi. Na płycie lotniska zostaną zaprezentowane samoloty, szybowce, motolotnie oraz motoparalotnie, które zwykle można oglądać pod płockimi chmurami. Swoje latające maszyny przedstawi także sekcja modelarska Aeroklubu, która zorganizuje kilka pokazów możliwości dużych modeli RC – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

To jednak nie wszystkie atrakcje. Na stanowisku spadochronowym Polskiego Związku Spadochroniarzy, każdy chętny będzie mógł przymierzyć spadochron, a także obejrzeć pokaz jego składania. Miłośnicy latania natomiast, zapoznają się z wystawionym sprzętem, porozmawiają z instruktorami i pilotami.

Pamiątkę z tego wydarzenia będą niewątpliwie zdjęcia, jakie każdy z odwiedzających będzie mógł zrobić sobie w samolocie lub szybowcu. Na miejscu znajdą się mistrzowie świata – Wojtek Bógdał (motoparalotnia) i Wojciech Krzywiński (modele kosmiczne).

– Osoby powyżej 16. roku życia, które marzą o poważnej przygodzie z lataniem, mogą podczas wydarzenia zapisać się na kurs szkoleniowy do licencji pilota lub odbyć krótki lot zapoznawczy nad miastem. Płock z lotu ptaka będzie można obejrzeć z miejsca pasażera w samolocie, szybowcu, motolotni lub motoparalotni – tłumaczą organizatorzy.Głównymi atrakcjami Dnia Otwartego AZM będą jednak pokazy akrobacji samolotowej, skoki spadochronowe w wykonaniu grupy SkyMagic oraz pokazy akrobacji motoparalotniowej w wykonaniu aktualnego mistrza świata. Na ziemi amatorzy mocnych wrażeń będą mogli spróbować swoich sił na strzelnicy pneumatycznej przygotowanej przez Stowarzyszenie Wiarus oraz zapoznać się z ofertą Szkoły Mundurowej Feniks. Dodatkowo, Stowarzyszenie Rozwoju Strzelectwa i Kultywowania Polskiej Tradycji Historycznej w Płocku zaprezentuje kilka typów broni strzeleckiej.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – na terenie aeroklubu pojawią się zamki do skakania, będą też zabawy z animatorką. Nie lada gratką dla małych pasjonatów motoryzacji będzie z pewnością nowoczesna karetka firmy Triomed udostępniona do oglądania od środka, z możliwością uruchomienia jej sygnalizacji świetlnej.

Dzień otwarty zaplanowano w formie pikniku, dlatego skorzystać będzie można również ze strefy gastronomicznej.

Organizatorzy zastrzegają jednak, że w przypadku nieodpowiedniej pogody, impreza odbędzie się tydzień później, tj. 15 lipca. Na razie jednak wszystko wskazuje na to, że niezagrożony jest termin 8 lipca i w godzinach 11-18 na terenie płockiego lotniska będziemy mogli świętować wspólnie ze Stowarzyszeniem Aeroklub Ziemi Mazowieckiej.

Kolejne atrakcje na lotnisku zapowiadają się już w sierpniu, podczas Zlotu Samolotowy Płock, a także w październiku, kiedy odbędzie się kolejne Święto Latawca.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU