Zamknij

Pochwały dla trenera Wisły. "4 zwycięstwa w 4 meczach"

22:01, 25.04.2019 Agnieszka Stachurska Aktualizacja: 13:50, 26.04.2019
Skomentuj

Sprawdzają się słowa prezesa Wisły Płock, Jacka Kruszewskiego, o potrzebie silnej ręki w szatni Nafciarzy. Odkąd do Płocka wrócił Leszek Ojrzyński, płoccy piłkarze prą po zwycięstwo, i to skutecznie!
25 kwietnia na Stadionie im. Kazimierza Górskiego Wisła Płock spotkała się z Koroną Kielce. Pierwsza połowa to dobra walka obu stron i kilka niewykorzystanych okazji. Dopiero w 32. minucie, po faulu na Nico Vareli, swoją szansę wykorzystał Dominik Furman, ustalając wynik na 1:0. Goście jednak już w 41. minucie nie pozostali dłużni, i - w rzucie karnym - Nafciarzom zrewanżował się Soriano, którego sfaulował Ángel García Cabezali. To jednak wywołało jeszcze większą mobilizację Wisły, którzy dosłownie tuż przed przerwą, w 45. minucie przeprowadzili pokazową akcję. Po faulu na Rasaku, piłkę otrzymał Dominik Furman, który podał do Ariela Borysiuka. Ten nie zmarnował okazji i celnie umieścił piłkę w bramce. Druga połowa rozpoczęła się dość spokojną grą obydwu stron, później kilka akcji przeprowadzili Nafciarze i gra przeniosła się na środek boiska. Mimo jednak kilku naprawdę groźnych sytuacji pod bramką Wisły, dobry wynik udało się utrzymać do końca spotkania. Czwarte pod rząd zwycięstwo płockiej drużyny pod opieką trenera Leszka Ojrzyńskiego nie pozostało bez echa. https://twitter.com/WarszawskiGlos/status/1121473683506200576 - Trenerzy Wisły Płock w Ekstraklasie 2018-19: Dariusz Dźwigała - 11 kolejek, 10 punktów; Kibu Vicuna - 17 kolejek, 14 punktów; Leszek Ojrzyński - 4 kolejki, 12 punktów. Pożar można uznać za ugaszony - czytamy w jednej z opinii. https://twitter.com/golaszewski_p/status/1121474968682991621 - Leszek Ojrzyński superstar, 4. kolejne zwycięstwo Wisły Płock - to kolejny wpis. https://twitter.com/EkstraStats/status/1121475482011295744 Najbliższe spotkanie Wisły Płock już w niedzielę, 28 kwietnia o godzinie 13. Podczas meczu wyjazdowego Nafciarze spotkają się z Miedzią Legnica. Wisła Płock - Korona Kielce 2:1 (2:1) Dominik Furman 32` Elia Soriano 41` (rz. k.) Ariel Borysiuk 45` Wisła Płock: 30. Thomas Dähne - 3. Jake McGing, 26. Igor Łasicki, 18. Alan Uryga, 24. Ángel García Cabezali - 4. Ariel Borysiuk, 8. Dominik Furman (C), 6. Damian Rasak - 9. Mateusz Szwoch (59`, 21. Ricardinho), 16. Oskar Zawada (84`, 11. Grzegorz Kuświk), 7. Nico Varela (61`, 10. Giorgi Merebashvili). Korona Kielce: 25. Matthias Hamrol - 11. Michael Gardawski, 4. Piotr Malarczyk (C), 33. Ivan Márquez, 19. Ken Kallaste - 27. Matej Pučko (64`, 20. Oskar Sewerzyński), 6. Ognjen Gnjatić, 13. Oliver Petrak, 10. Ivan Jukić (64`, 7. Marcin Cebula) - 91. Felicio Brown Forbes (72`, 24. Vato Arveladze), 89. Elia Soriano. Żółte kartki: Furman, Rasak, Ricardinho - Gnjatić, Jukić, Kallaste, Márquez, Soriano. Sędzia: Wojciech Myć (Lublin). Widzów: 4 214. źródło: Wisła Płock