Płonął las w gminie Słubice

REKLAMA

Piękna pogoda jednych cieszy, innym przysparza sporo problemów. Jak ostrzegają strażacy, ściółka w lasach jest bardzo przesuszona, a przez to podatna na zajęcie się ogniem. Tak stało się w środę w Grzybowie (gm. Słubice).

21 czerwca w godzinach popołudniowych doszło do pożaru lasu.

PowiązaneTematy

– Kiedy dotarliśmy na miejsce, zastaliśmy pożar lasu na dość rozległym terenie – relacjonują strażacy z OSP KSRG Słubice. – Płonęła głównie ściółka, ale ogniem zajmowały się również mniejsze drzewa. Wiatr sprzyjał szybkiemu rozwojowi pożaru. Aby udało się przyłapać pożar, z samochodu wyjęte zostały wszystkie odcinki węży tłocznych, duże zadymienie nie ułatwiało pracy – przyznają strażacy.

W gaszeniu pożaru brały udział również zastępy OSP w Gąbinie oraz JRG nr 2 w Płocku. Na szczęście strażakom udało się w porę opanować sytuację.

– Apelujemy o zwracanie uwagi na to co dzieje się wokół nas. Duże zadymienie lub ogień, występujące szczególnie w lesie, należy niezwłocznie zgłaszać pod numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej – 998. Szybka informacja i podjęcie interwencji może doprowadzić do ograniczenia strat wywołanych przez pożar, a także przyczynić się do uratowania ludzkiego życia i zdrowia – ostrzegają strażacy.