REKLAMA

Płonął budynek w gminie Brudzeń Duży. W środku były zwierzęta [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W niedzielę po południu w gminie Brudzeń Duży wybuchł pożar. Spłonął budynek obory, wypełniony słomą. Na szczęście udało się wyprowadzić zwierzęta.

Do pożaru doszło 15 listopada około godziny 17 w miejscowości Nowe Karwosieki (gm. Brudzeń Duży).

PowiązaneTematy

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy rozwinięty pożar obory wypełnionej słomą. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji bydła z budynku oraz podaniu prądów wody w natarciu na palący się budynek. Niestety, budynek spłonął niemal doszczętnie – relacjonują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sikorzu.

Jak dodają, ogień strawił całą konstrukcję obiektu, pozostawiając jedynie zniszczone mury. Straty dla gospodarstwa są ogromne.– Budynek był wielofunkcyjny. Znajdowała się w nim stodoła, obora oraz kurnik. Płomienie sięgały wiele metrów ponad dach budynku, został on doszczętnie spalony. Gdy pożar został opanowany, strażacy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do przerzucania palącej się słomy i dokładnego przelewania wodą tlącej się słomy poza budynkiem – tłumaczą strażacy.

Działania trwały 3 godziny, w akcji wzięły udział 2 zastępy JRG 1 Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, 2 zastępy OSP Siecień oraz zastępy: OSP Sikórz, OSP Stara Biała i OSP Bądkowo Kościelne, a także policja.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

  1. Anonim says:

    Chyba że spalonej wieży

  2. Yyyy says:

    Osp Sikórz tak opowiada o tych zdarzeniach jakby świat uratowali

  3. tim says:

    łza sie kręci w oku moze by tak zorganizować jakąś pomoc ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU