REKLAMA

Płockie talenty wystąpią na scenie. Czas na ostatni koncert sezonu

REKLAMA

Zbliża się zakończenie 44. sezonu artystycznego Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Muzycy zapraszają na koncert „Płockie Talenty”.

18 czerwca o godzinie 19 w sali koncertowej PSM odbędzie się ostatni występ 44. sezonu artystycznego Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Na koncercie „Płockie Talenty” zaprezentują się wybitni uczniowie płockich szkół muzycznych wraz z płockimi symfonikami pod batutą maestro Jakuba Chrenowicza.

Jakub Chrenowicz w latach 2010–2012 pełnił funkcję asystenta dyrektora Antoniego Wita w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Stanowisko to objął zaraz po ukończeniu z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej Jerzego Salwarowskiego.

Artysta w ramach programu Lifelong Learning Programme – Erasmus kształcił się także w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem. W 2016 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie otrzymał stopień doktora, promotorem doktoratu był prof. Antoni Wit.

W roku 2019 Jakub Chrenowicz uzyskał stopień doktora habilitowanego. Prowadzi klasę dyrygentury w Akademii Muzycznej Poznaniu, gdzie jest także kierownikiem orkiestry symfonicznej. Artysta koncertował między innymi z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej w Warszawie, Sinfonia Varsovia, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Polską Orkiestrą Radiową.

Dyrygent w roku 2016 otrzymał Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Dyrygent. W 2019 został laureatem Medalu Młodej Sztuki Głosu Wielkopolskiego, nagrody, którą od lat otrzymują najwybitniejsi twórcy związani z Poznaniem (przed ukończeniem 35. roku życia).Płockie Talenty

Niektórzy uczestnicy wystąpią z Płocką Orkiestrą Symfoniczną po raz pierwszy, ale nie zabraknie też małych weteranów jak np. Krzysztof Oprawka, uczeń OSM w Płocku z klasy Marka Chojnackiego. Zdolny skrzypek, pełen pasji, który już w tak młodym wieku jest laureatem wielu konkursów.

– Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się 6 lat temu, w planach miałem grę na gitarze, ale ostatecznie wybór padł na skrzypce. Okazało się, że gra na tym instrumencie przychodzi mi z naturalną łatwością i daje mi dużo przyjemności – powiedział Krzysztof Oprawka.

W tegorocznej edycji „Płockich Talentów” wystąpią: Hubert Kociszewski i Krzysztof Oprawka (skrzypce), Agata Waśniewska (wiolonczela), Sylwia Mękarska (klarnet), Amelia Kowalewska (trąbka), Julian Krajenta (fagot), Karol Jóźwiak (perkusja), Antoni Przykłota (fortepian), Monika Piecka (śpiew).

W programie koncertu będzie można usłyszeć utwory kompozytorów z różnych epok jak: H. Yotsov, M. Bruch, F. David, O. Böhme, B. Crusell, E. Lalo, W. Wawiłow, J. Haydn, D. Popper. Bilety w cenie 20 zł można nabyć w kasie biletowej POS oraz poprzez serwis Bilety24.

Szczegółowe informacje oraz warunki uczestnictwa w koncercie na stronie internetowej Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU