REKLAMA

Płockie recenzje: Witajcie w Marwen

REKLAMA

Jak ocenia najnowszy film Roberta Zemeckisa nasza czytelniczka? Czy Steve Carell sprawdził się w nowej roli? Zapraszamy na „Płockie recenzje”.

Opis producenta

Robert Zemeckis, twórca „Forresta Gumpa”, „Cast Away: Poza światem” i „Lotu” przedstawia „Witajcie w Marwen”.
„Witajcie w Marwen” to poruszająca opowieść o nieszczęściu i próbie wyjścia z mroku. Obraz powstał na podstawie filmu dokumentalnego „Marwencole”. W filmie zobaczymy m.in. Steve’a Carella, Leslie Mann, Diana Kruger i Neila Jacksona.

Recenzja czytelnika

Film przedstawia obraz poważnej w współczesnych czasach problematyki. Jest opowieścią o traumie, walce ze swoimi lękami, ukazanej w toku niezwykłej historii życia przepełnionego zawahaniami – życia 38-letniego Marka Hogancampa. Dodatkowym zaskoczeniem, który dodaje filmu pewnego charakteru jest to, iż historia ta oparta jest na faktach.

Reżyser w filmie zastosował niezwykle oryginalną i zadziwiającą już od pierwszych minut formę wizualną. Animacja, z którą odkrywamy i podróżujemy po miasteczku Marwen, zapiera dech w piersiach.Niestety jednak, szata wizualna jest jedynym aspektem tej ekranizacji godnym pochwały. W obrazowaniu tej historii brakuje pewnej autentyczności czy też umiaru, w końcu jest to film biograficzny. Nie mamy okazji na dłużej „uciec” z miasteczka Marwen, aby nieco zapoznać tych, którzy żyją poza nim, w rzeczywistości filmowej. A przecież lalki zamieszkujące miasteczko mają swój pierwowzór właśnie poza Marwen.

Ponadto, obsadzenie Steve Carella w roli Hogancampa, człowieka uosabiającego uroczego, infantylnego, zamkniętego w sobie ,,świra”, było zdecydowanie błędem. Aktor nie wzbudza bowiem, swoim smętnym, pustym momentami wyrazem i stanem duszy, współczucia od widza oraz nie zmusza go do refleksji nad losem bohatera. Niewątpliwie aktor wydaje się być zbyt poważnym na tę rolę.

Aleksandra

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU