REKLAMA

Płockie recenzje: Cudowny chłopak

REKLAMA

Ekranizacje bestsellerów mogą nas albo zachwycić, albo rozczarować. Jak jest w przypadku filmu „Cudowny chłopak”? Zobaczcie recenzję naszej czytelniczki.

Opis producenta

Julia Roberts, Owen Wilson i młody gwiazdor znakomitego „POKOJU” w porywającej opowieści o tym, że niełatwo być innym. To ekranizacja międzynarodowego bestsellera, który wzruszył i rozbawił miliony czytelników na całym świecie.

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego, niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej, niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

Recenzja czytelnika

„Cudowny chłopak” to historia 10-letniego chłopca Auggiego Pullmana, który urodził się z genetyczną chorobą. Większą część swojego dzieciństwa spędził w czterech ścianach szpitala. Od urodzenia przeszedł 27 skomplikowanych operacji, po to, aby mógł samodzielnie widzieć, słyszeć i oddychać. Mimo to, Auggie nie potrafi pogodzić się ze swoim obecnym wyglądem, dlatego ukrywa swoją twarz pod kaskiem kosmonauty. Kask, który nosi przenosi go w jego wymarzony świat. Chłopiec chciałby w przyszłości polecieć w kosmos.

Po latach indywidualnej nauki w domu, rodzice decydują się posłać chłopca do szkoły, gdzie będzie musiał zmierzyć się z nieprzychylnymi spojrzeniami innych uczniów. Chłopiec poznaje troje nowych uczniów, którzy mają wprowadzić go w świat szkoły. Charlotte – dziewczynkę, która pragnie zostać aktorką, Juliana – zarozumiałego chłopca z bogatego domu oraz Jack Willa – skromnego chłopca, który próbuje zaprzyjaźnić się z Auggiem. Okazuje się, że Auggie jest świetny z fizyki, pracownia i sprzęt fizyczny sprawiają, że chłopiec chętnie idzie do szkoły. Jednak…Pierwsze dni w nowej szkole są dla Auggiego bardzo trudne, uczniowie patrzą na niego z odrazą, wyśmiewają się z jego wyglądu. Chłopcu ciężko odnaleźć się w nowej sytuacji, dlatego, gdy tylko wraca do domu wkłada swój kask, który chroni go przed wścibskimi spojrzeniami. W szkole Auggie staję się obiektem drwin, uczniowie nazywają go „zarazą”. Okazuje się, że nawet Jack Will, który na początku był dla niego miły, wyśmiewa się z twarzy Auggiego za jego plecami. Niestety, Auggie przysłuchiwał się całej rozmowie.

Od tego momentu chłopiec zamyka się w sobie. Nie chce z nikim rozmawiać, nawet z rodzicami. Pewnego dnia, dziewczynka o imieniu Summer dosiada się do Auggiego na stołówce, chcąc się z nim zaprzyjaźnić. Od tej chwili uczniowie zaczynają postrzegać chłopca inaczej, oprócz Juliana, który nieustannie dokucza Auggiemu, podrzucając mu obraźliwe rysunki. Mimo tego, Auggie stara się nie przejmować tymi docinkami. Spędza czas z nową koleżanką, świetnie się przy tym bawiąc. Do Jacka Willa dociera wtedy, jaką przykrość sprawił chłopcu i postanawia odbudować ich przyjaźń.

Cudowny chłopak to film, który pokazuje, że bycie „innym” jest często wyśmiewane przez społeczeństwo. Jednocześnie bawi i wzrusza, skłania do refleksji, że ludzi nie warto oceniać po wyglądzie. Inny, nie znaczy gorszy.

Marta Rogalska

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU