REKLAMA

Płockie piłkarki zwyciężyły w Płońsku

REKLAMA

25 września KS Królewscy Płock walczyli o ligowe punkty w meczu z DAF Płońsk. Płockie piłkarki pokonały w tym spotkaniu płońską drużynę 1:2.

Na stadionie w Płońsku Pomarańczowe stoczyły ładny pojedynek. Najpierw próbowały przedostać się pod bramkę DAF-u, a później wykorzystać słabości przeciwnika.

– W 17.minucie Królewscy przegrywali 1:0 – relacjonuje Adam Blidzewski, prezes KS Królewscy Płock. – Po dośrodkowaniu z lewej strony, piłkę ręką w polu karnym zagrała Julia Mikołajewska, a sędzia podyktował rzut karny, który został skutecznie wykorzystany przez zawodniczkę gospodyń – dodaje.

To jednak nie zniechęciło płocczanek, a wręcz przeciwnie, zmotywowało je do walki. Już 4 minuty później, po zagraniu ręką jednej z zawodniczek DAF-u, rzut wolny z 18 metrów wykonała Daria Kusa, doprowadzając do remisu. Ten wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Druga część spotkania należała już całkiem do Królewskich, które atakowały bramkę płońszczanek. W 54. minucie, po dośrodkowaniu Aleksandry Kujawskiej z rzutu rożnego, Julia Mikołajewska skierowała głową piłkę do bramki DAF Płońsk, jednocześnie przechylając szalę zwycięstwa na stronę płocczanek. Wynik 1:2 został utrzymany już do końca spotkania.

Już za tydzień KS Królewscy zmierzą się na Stadionie Miejskim w Płocku z wiceliderem tabeli, Wilgą Garwolin. Spotkanie odbędzie się Zapraszamy na trybuny Stadionu Miejskiego w Płocku w sobotę, 1 października, o godzinie 10.– Uważam, że był to dobry mecz w naszym wykonaniu – ocenia spotkanie grająca w obronie Julia Korga. – Szkoda, że popełniliśmy błąd we własnym polu karnym, który kosztował nas stratę bramki. Pokazałyśmy się z dobrej strony, grałyśmy odważnie i spokojnie, dzięki czemu nie pozwoliłyśmy przeciwniczkom długo gościć na naszej połowie i potrafiłyśmy utrzymać się przy piłce. Stwarzałyśmy niezłe sytuacje, nasza gra była płynna i dokładna. Mam nadzieję, że smak wygranej pozostanie z nami już do końca sezonu – dodała.

– Dostałam nowe zadanie, zagrałam na nowej dla siebie pozycji – tłumaczy z kolei napastniczka Julia Nowak. – Myślę, że poradziłam sobie dobrze, chociaż wiem, że powinnam być trochę bardziej odważna i oddawać więcej strzałów na bramkę. Liczy się to, że poprawiłyśmy naszą grę od ostatniego spotkania z drużyną z Płońska, wyciągnęłyśmy z trenerem wnioski i cały czas pracujemy nad naszymi umiejętnościami. To był dobry mecz, kiedy straciłyśmy bramkę z rzutu karnego nie poddałyśmy się, głowy pozostały w górze, to bardzo ważne. Wspierałyśmy się razem podczas gry, zaczynamy tworzyć coraz lepszą drużynę – podsumowała piłkarka.

DAF Płońsk – KS Królewscy Płock 1:2 (1:1)
KS Królewscy Płock: Marta Hućko, Kinga Sławińska, Anna Wojtkowska, Daria Przybysz, Julia Mikołajewska, Klaudia Łyzińska, Daria Kusa (77. Wiktoria Wiączek), Klaudia Stradomska, Aleksandra Kujawska (68. Natalia Romanowska), Julia Nowak (63. Dominika Janicka), Wiktoria Zielińska (55. Julia Korga).

PetroNews jest patronem medialnym KS Królewscy Płock.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU