Płockie partie wybrały władze. Kto na czele?

REKLAMA

Dwa płockie oddziały największych polskich partii wybrały w listopadzie swoje nowe władze. Nowe, a w zasadzie stare, bowiem niewiele zmieniło się w zarządzie zarówno Prawa i Sprawiedliwości, jak i Platformy Obywatelskiej, przynajmniej pod kątem przewodniczących.

Wioletta Kulpa

Jak poinformował Zarząd Okręgowy PiS, w połowie listopada br. zakończyła się w 11 powiatach płocko-ciechanowskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości procedura wyboru władz terenowych (gminnych) na nową kadencję. Zarząd PiS miasta Płocka składa się z siedmiu osób.

PowiązaneTematy

Przewodniczącą została ponownie Wioletta Kulpa. Jej zastępcą jest Andrzej Aleksandrowicz, sekretarzem Piotr Uździcki, a skarbnikiem Iza Kucińska-Świgost. W zarządzie znaleźli się również Maciej Bukowski, Adam Modliborski oraz Marcin Puchalski.

20 listopada natomiast odbyło się zebranie członków Koła Platformy Obywatelskiej PO RP w Płocku. W tajnym głosowaniu wybrano przewodniczącego oraz nowy skład Zarządu Koła.

Andrzej Nowakowski

Obyło się bez niespodzianek. Przewodniczącym Koła PO RP w Płocku został Andrzej Nowakowski, aktualny prezydent Płocka. Do pomocy ma trzech wiceprzewodniczących: Elżbietę Gapińską – posłankę na Sejm RP, Radosława Bednarskiego – prezesa spółki miejskiej Rynex oraz Romana Siemiątkowskiego, który zastępuje Andrzeja Nowakowskiego również funkcyjnie, będąc wiceprezydentem Płocka.

Sekretarzem Koła został Jarosław Kozanecki, były wojewoda mazowiecki, a skarbnikiem – Stefan Kotlewski, były wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Podczas posiedzenia wybrano także Zastępcę Sekretarza Koła, Zastępcę Skarbnika Koła oraz Rzecznika Dyscyplinarnego Koła PO RP w Płocku.