REKLAMA

Płocki radny Mistrzem Świata

REKLAMA

Podczas VIII Ząbkowickiej Gali Sportów Walki, radny Jacek Jasion stoczył walkę z Donivorem Sultanovem z Uzbekistanu. Płocczanin pokonał przeciwnika w ciągu 1,5 rundy.

25 marca w Ząbkowicach odbyła się Gala Sportów Walki, podczas której mieliśmy zobaczyć walkę Wojciecha Burdanowskiego z Abdullahem Mohammedem oraz Jacka Jasiona z Donivorem Sultanovem. Niestety, do pierwszej z nich nie doszło.

PowiązaneTematy

– Abdullah Mohammed jest z pochodzenia Jordanczykiem i tam przygotowywał się do walki. Wczoraj nie pojawił się na ważeniu – napisał Wojciech Burdanowski na swoim profilu. – Na moją prośbę, organizator wyraził zgodę przeprowadzenia ważenia dziś do godziny 12. Właśnie odebrałem telefon z wyjaśnieniem od jego promotora. Abdullah wczoraj miał lot do Polski, niestety, nie dostał zgody na wylot. Po wydarzeniach, które miały miejsce w ostatnim czasie w Londynie (zamach terrorystyczny) wzmożono kontrolę osób wlatujących do krajów Unii Europejskiej z państw muzułmańskich. Każdy taki przelot musi być wcześniej zgłoszony (około tygodnia) i wymaga dodatkowej zgody. Tego w tym przypadku nie zrobiono. Promotor zapewnia, że walka odbędzie się, ale w innym terminie. Jest mi przykro… Ale nie mam na to wpływu. Nie chodzi już o mnie, o 3 miesiące ciężkich treningów i wyrzeczeń. Ale o to, że wiele osób poniosło koszty, żeby być tu ze mną, a do walki nie dojdzie. Przepraszam, ale nie mam na to wpływu – napisał wyraźnie rozżalony utytułowany sportowiec, mistrz Europy K1 federacji UFR (2012) i amatorski Mistrz Świata kick boxingu na zasadach UFR (Włochy 2014), a także zdobywca czarnych pasów: I DAN – Taekwondo WTF, II DAN – Kick-boxing WAKO, III DAN Kick-boxing WKA i III DAN Universal Fighting Rules.Walkę Wojciecha Burdanowskiego przełożono więc na maj, a w sobotni wieczór odbyła się walka Jacka Jasiona, który od kilku miesięcy relacjonował na swoim profilu przygotowania do tego spotkania. Po emocjonującej walce o pas WKL w formule full contact w kategorii senior, płocczanin pokonał zawodnika z Uzbekistanu przez nokaut w 2. rundzie i zdobył mistrzostwo świata.