REKLAMA

Płocki chór walczy o podium na Łotwie

REKLAMA

W najbliższy piątek płocki chór Vox Singers weźmie udział w 8. Olimpiadzie Chóralnej, która odbywa się w stolicy Łotwy. Nasi wokaliści powalczą o medal z 460 chórami z całego świata, w jednej z 29 kategorii artystycznych.

Występ płockich chórzystów zaplanowano na jutro, 18 lipca o godz. 14.30 w Rīgas Kongresu nams (Centrum Kongresowym). Wyniki poznamy w sobotę po południu.

Przypomnijmy, że Vox Singers, po ubiegłorocznych sukcesach w Austrii, awansował do poziomu chórów mistrzowskich (champions competitions, czyli konkurs mistrzów), dzięki czemu będzie rywalizował z 17 najlepszymi chórami świata śpiewającymi „pop”, m.in. z Vocal Ensemble „Podlipki” (Rosja), Fabulous Fridays (Niemcy), Acappella Group MayTree (Korea Południowa), Tehran Vocal Ensemble (Iran), Rumpkulla Vokalensemble (Szwecja), Voices of Unity (USA) czy Fontys Jazz Choir (Holandia).8 Olimpiada Chóralna (World Choir Games) odbywa się w dniach 14-20 lipca w stolicy Łotwy. To największy festiwal chóralny na świecie. Do stolicy Łotwy przyjechało 460 chórów, reprezentujących 76 krajów z całej kuli ziemskiej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU