REKLAMA

Płocki chór walczy o podium na Łotwie

REKLAMA

W najbliższy piątek płocki chór Vox Singers weźmie udział w 8. Olimpiadzie Chóralnej, która odbywa się w stolicy Łotwy. Nasi wokaliści powalczą o medal z 460 chórami z całego świata, w jednej z 29 kategorii artystycznych.

Występ płockich chórzystów zaplanowano na jutro, 18 lipca o godz. 14.30 w Rīgas Kongresu nams (Centrum Kongresowym). Wyniki poznamy w sobotę po południu.

PowiązaneTematy

Przypomnijmy, że Vox Singers, po ubiegłorocznych sukcesach w Austrii, awansował do poziomu chórów mistrzowskich (champions competitions, czyli konkurs mistrzów), dzięki czemu będzie rywalizował z 17 najlepszymi chórami świata śpiewającymi „pop”, m.in. z Vocal Ensemble „Podlipki” (Rosja), Fabulous Fridays (Niemcy), Acappella Group MayTree (Korea Południowa), Tehran Vocal Ensemble (Iran), Rumpkulla Vokalensemble (Szwecja), Voices of Unity (USA) czy Fontys Jazz Choir (Holandia).

8 Olimpiada Chóralna (World Choir Games) odbywa się w dniach 14-20 lipca w stolicy Łotwy. To największy festiwal chóralny na świecie. Do stolicy Łotwy przyjechało 460 chórów, reprezentujących 76 krajów z całej kuli ziemskiej.