REKLAMA

Płocka policja odebrała w tym roku ponad sto praw jazdy

REKLAMA

Płoccy policjanci tylko od początku roku zatrzymali ponad 100 uprawnień do kierowania pojazdami. Prawo jazdy stracili kierowcy, którzy ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Każdego dnia policjanci płockiej drogówki dbają o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, zarówno na terenie miasta, jak i powiatu płockiego. Prostym wydaje się przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze,  jednak wielu jej użytkowników gubi rutyna, głupota i brak poczucia odpowiedzialności.

PowiązaneTematy

Bardzo często kierowcy lekceważą przepisy dotyczące ograniczeń prędkości, a to właśnie nadmierna prędkość przyczynia się do powstawania tych najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych.

– Policjanci płockiej drogówki tylko od początku roku, w wyniku kontroli prędkości pojazdów, poruszających się po ulicach miasta oraz drogach powiatu płockiego, zatrzymali aż 107 uprawnień do kierowania pojazdami. Na okres co najmniej trzech miesięcy prawo jazdy stracili kierowcy, którzy w obszarze zabudowanym na „50” pędzili z prędkością ponad dwukrotnie większą – informuje sierż. szt. Marta Lewandowska, Oficer Prasowy KMP w Płocku.Wzmożone działania płockiej drogówki w zakresie dyscyplinowania kierujących do respektowania ograniczeń prędkości podyktowane są liczbą zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku, właśnie przez niedostawanie prędkości do warunków panujących na drodze.

– Kierowco… Czy warto dla zaoszczędzenia kilkunastu minut, pędzić ryzykując swoje życie i innych? Zatrzymane prawo jazdy, mandat, to tylko jedne z najmniej dotkliwych kar! Zastanów się, zanim twój błąd drastycznie wpłynie na życie innych osób – apelują policjanci.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU