REKLAMA

Płocka policja ma nowego komendanta

REKLAMA

PowiązaneTematy

Nowym komendantem płockiej policji został mł. insp. Jarosław Hofman. Zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego komendanta Jerzego Kalbarczyka, który odszedł na emeryturę.

W piątek, 8 maja, w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku odbyła się uroczystość, w trakcie której mł. insp. Jarosławowi Hofmanowi przekazano obowiązki Komendanta Miejskiego Policji. Urzędujący dotychczas komendant Jerzy Kalbarczyk przeszedł w tym dniu na emeryturę.

Nowy Komendant Miejski Policji w Płocku, mł. insp. Jarosław Hofman ma 51 lat. W 1991 roku rozpoczął służbę w policji. Jest absolwentem Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W swojej karierze, obejmujący stanowisko komendanta Jarosław Hofman pracował w pionie prewencyjnym, jak również w pionie dochodzeniowym.

Swoją służbę rozpoczynał na stanowisku Dyżurnego Pogotowia Policyjnego i Patrolowania w Komisariacie Policji w Ornecie. Następnie, rozpoczął pracę na stanowisku specjalisty Referatu Operacyjno-Dochodzeniowego oraz pełnił obowiązki Komendanta tego komisariatu.W kolejnych latach objął stanowisko Naczelnika Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim, a później zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie.

W 2011 roku Jarosław Hofman pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Płocku, skąd został nominowany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Mławie, gdzie pracował do 8 maja br. Od 9 maja br. mł. insp. Jarosław Hofman rozpoczął służbę na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Płocku.

W uroczystym przekazaniu obowiązków komendanta płockiej policji wzięli udział Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji insp. Rafał Korczak, Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Prokurator Okręgowy Waldemar Osowiecki oraz przedstawiciele służb mundurowych i instytucji, które wspierają działania policji w zapewnianiu codziennego bezpieczeństwa. Na uroczystości obecny był również kapelan płockiej policji ks. Kanonik Jerzy Ławicki oraz pracownicy z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU