Płocka policja liczyła autokary wynajęte na manifestację. Po co?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak podała “Gazeta Wyborcza” oraz “Newsweek”, płoccy policjanci pytali przewoźników o ich pasażerów. A konkretnie o to, ile autokarów z naszego miasta wyjechało na niedawną manifestację KOD. 

Chodzi oczywiście o “największą po 1989 manifestację”. Według różnych źródeł, ulicami Warszawy przemaszerowało od 45 do 240 tysięcy osób. Wśród nich byli działacze płockiego Komitetu Obrony Demokracji.

Z Płocka do Warszawy demonstranci przemieszczali się wynajętymi autokarami. Policja chciała ustalić, ile pojazdów wyruszyło tego dnia na manifestację.

Anna Kicińska, rzeczniczka prasowa Komunikacji Miejskiej w Płocku, powiedziała dziennikarzom, że policjant z płockiej komendy telefonował kilka razy do różnych osób i powiedział, że mają polecenie z Komendy Głównej Policji, żeby potwierdzić wszystkie autokary, które wyjechały na manifestację KOD. Anna Kicińska poprosiła o pytania na piśmie, nie odpowiadając na żadne pytanie oprócz tego, że autobusy były faktycznie wynajęte.

Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji, tłumaczy podjęte działania w komunikacie, przysłanym mailowo.

– Faktycznie, policjanci potwierdzali ilość autobusów, które z Płocka wyjechały w sobotę do Warszawy – z uwagi na fakt, że w Warszawie wystąpił problem logistyczny związany z zapewnieniem miejsc parkingowych dla autokarów gości. Spodziewamy się, że w przyszłości będą również takie wyjazdy, dlatego też nasze działania mają na celu wypracowanie mechanizmów, które w przyszłości pozwolą na uniknięcie problemów logistycznych w Warszawie, związanych z zapewnieniem miejsc parkingowych oraz ogólnie pojętego bezpieczeństwa osób przyjeżdżających z innych miast – wyjaśnia rzecznik.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji