REKLAMA

Płocka policja – doszło do 88 wypadków, z czego 11 było śmiertelnych

REKLAMA

Trwają wakacje i z każdym dniem przybywa na mapie Polski miejsc, w których doszło do wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W czwartek dwie osoby zginęły w wypadku niedaleko Wyszogrodu na DK-62.

11 lipca o godzinie 17.50 w Wilczkowie na Drodze Krajowej nr 62 doszło do wypadku, w wyniku zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych.

– Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia drogowego, wstępnie ustalili, że kierujący skodą 83-letni mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z kierującą volkswagenem – informuje oficer prasowy KMP sierż. szt. Marta Lewandowska.

Kierujący skodą oraz jego 87-letnia pasażerka z ciężkimi obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala. Niestety, pomimo podjętych czynności ratujących życie, zmarli.

– Wraz z początkiem wakacji powstała krajowa mapa wypadków śmiertelnych. Niestety, każdego dnia przybywa na niej czarnych punktów. Każdy punkt to ludzki dramat. W tym roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku policjanci wykonywali czynności na miejscu 88 wypadków, w tym 11 wypadków, w których w wyniku obrażeń śmierć ponieśli kierowcy bądź pasażerowie pojazdów. Stan bezpieczeństwa w porównaniu do minionego roku na terenie miasta oraz powiatu poprawił się, niemniej jednak każda ofiara to ludzka tragedia, a my, policjanci będziemy dokładać wszelkich starań, aby stale podnosić poziom bezpieczeństwa na naszych drogach. Wszystkim kierowcom na zbliżający się weekend życzymy tylu powrotów, co wyjazdów – zwracają się do uczestników ruchu drogowego policjanci.

Mapa wypadków śmiertelnych 12.07.2019 r.Codziennie aktualizowaną mapę można znaleźć na stronie internetowej Policji.

W ostatniej dobie Komenda Miejska Policji w Płocku odnotowała w sumie 15 kolizji, z czego aż 12 miało miejsce na terenie naszego miasta. Policjantom w czwartek zgłoszono również kradzież, do której doszło przy ul. Rembielińskiego. Skradziono tam z lokalu złoty łańcuszek o wartości 1500 zł.

Tragedia w gminie Wyszogród. Nie żyje druga osoba poszkodowana w wypadku

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU