REKLAMA

Płocka pediatria zyskała nowe pomieszczenia. Zobaczcie, jak wyglądają

REKLAMA
fot. Wiktor Pleczyński

W czwartek odbyło się przekazanie zmodernizowanych pomieszczeń w Szpitalu Świętej Trójcy w Płocku. Przestrzeń dawnego Pododdziału Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych posłuży teraz Oddziałowi Pediatrii.

Szpital Świętej Trójcy w Płocku zakończył inwestycję w ramach pierwszego etapu modernizacji Oddziału Pediatrii. W konferencji poświęconej remontowi, która odbyła się 19 stycznia,  wzięli udział: prezydent Andrzej Nowakowski, prezes PZOZ Marek Stawicki, radna Daria Domosławska, ordynator pediatrii dr n. med. Jarosław Steckiewicz i pielęgniarka Joanna Maciejewska, która zaprezentowała wyremontowane pomieszczenia.

PowiązaneTematy

– W efekcie powstała przestrzeń, która już w najbliższych dniach będzie służyła najmłodszym płocczanom w tym, jak wiadomo, najtrudniejszym momencie jesienno-zimowo-wiosennym, kiedy rzeczywiście te potrzeby, jeśli chodzi o hospitalizację najmłodszych, są największe – mówił prezydent Andrzej Nowakowski.

fot. Wiktor Pleczyński

Koszt zrealizowanego etapu inwestycji to około 1,4 mln zł. Całość projektu modernizacji Oddziału Pediatrycznego Szpitala Świętej Trójcy w Płocku ma kosztować około 3 mln zł.

W ramach remontu, przeprowadzono dostosowanie instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, grzewczej i gazów medycznych. Została zainstalowana klimatyzacja, monitoring i zewnętrzne rolety elektryczne.fot. Wiktor Pleczyński

Powstały:

  • 4 sale chorych: 2 sale dwuosobowe, 1 sala jednoosobowa, 1 izolatka
  • izba przyjęć
  • gabinet zabiegowy
  • punkt pielęgniarski
  • 4 łazienki dla pacjentów w tym jedna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych
  • 1 łazienka dla odwiedzających
  • pomieszczenia porządkowe.
fot. Wiktor Pleczyński

Nowa część Oddziału Pediatrii ma docelowo służyć dzieciom powyżej 3. roku życia. Po uruchomieniu nowego odcinka, Oddział Pediatryczny będzie korzystać zarówno z obecnego odcinka, który jest przeznaczony do remontu w II etapie inwestycji, jak i zmodernizowanej w I etapie przestrzeni.

II etap

W drugim etapie przewiduje się modernizację obecnego Oddziału Pediatrycznego, który docelowo przeznaczony będzie dla dzieci poniżej 3. roku życia. Szpital planuje, że prace rozpoczną się w maju albo czerwcu i mają zostać zakończone do 30 września 2023 roku.

fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU