Płocka Orkiestra Symfoniczna przywita wiosnę z rozmachem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Na powitanie wiosny” Płocka Orkiestra Symfoniczna zagra wraz z Iwoną Hossą i Tadeuszem Szlenkierem najpiękniejsze arie, duety, uwertury i intermezza operowe.

23 marca w Płocku będzie miał miejsce koncert “Na powitanie wiosny”, w którym zaśpiewa Iwona Hossa (sopran) i Tadeusz Szlekier (tenor). Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego tym razem zagra pod batutą Sławomira Chrzanowskiego, który jednocześnie będzie prowadzącym koncert.

Fani muzyki operowej nie zawiodą się – podczas koncertu będzie można usłyszeć arie, duety, uwertury i intermezza z oper Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Leoncavalla, Gounoda i innych kompozytorów.

Iwona Hossa ma opinię jednej z czołowych sopranistek swojego pokolenia, a swoje niezwykłe umiejętności prezentowała w wielu miejscach na świecie, gdzie zawsze zdobywała uznanie zarówno publiczności, jak i krytyki. Tadeusz Szlankier między innymi reprezentował Polskę podczas targów EXPO w Szanghaju w ramach koncertów, które tam organizowano. Dyrygent i jednocześnie prowadzący koncert Sławomir Chrzanowski, jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Zabrzańskiej, z którą dał prawie 2000 koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą

Koszt biletu wynosi 45 zł, do nabycia w kasie biletowej Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Rezerwacja pod numerem telefonu 24 364-10-85.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji