REKLAMA

Płocka Olimpiada Młodzieży. To już finał

REKLAMA

Płocka Olimpiada Młodzieży doszła już do finałowego etapu. Zawody eliminacyjne rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku i zakończą się 16 marca br. Do zdobycia jest 1500 medali oraz 60 pucharów w różnych dyscyplinach. 

PowiązaneTematy

Piłka ręczna chłopców szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych, a także unihokej gimnazjów chłopców i dziewczynek to dyscypliny, które otworzą finały Płockiej Olimpiady Młodzieży. 28 lutego br. młodzi zawodnicy  z płockich szkół zawodnicy powalczą o prym w mieście. W 11 dyscyplinach, grupowych, indywidualnych oraz drużynowych jest do zdobycia 60 pucharów oraz 1500 medali.

Młodzi sportowy z Płocka rywalizować będą na miejskich obiektach, należących do szkół oraz MOSiR Płock. Podczas zimowej edycji rozgrywek uczniowie będą rywalizować w siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej, tenisie stołowym, unihokeju, pływaniu oraz badmintonie. 24 kwietnia odbędzie się centralne otwarcie POM na Stadionie Miejskim. W tym czasie zobaczymy finały lekkiej atletyki, ergowioseł oraz piłki nożnej.Celem imprezy jest popularyzacja, upowszechnienie sportu i kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie dzieci do czynnego uczestnictwa w różnych formach zajęć sportowych oraz przeciwdziałanie postępującym zjawiskom patologicznych poprzez uczestnictwo dzieci i młodzieży w zajęciach rekreacyjnych i sportowych oraz w imprezach i zawodach sportowych.

Płocka Olimpiada Młodzieży 2017 jest wpisana w program obchodów 135-lecia sportu płockiego oraz 15- lecia działalności Płockiego Klubu Olimpijczyka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU