REKLAMA

Płock uczci pamięć powstańców warszawskich

REKLAMA

Już w najbliższą sobotę będziemy obchodzić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji w Płocku odbędą się uroczystości, upamiętniające bohaterską walkę.

1 sierpnia przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Płocku o godzinie 17 zostaną włączone na minutę syreny alarmowe, które upamiętnią rozpoczęcie akcji „Burza”. Zaplanowano również uroczystości patriotyczne z udziałem władz miasta.

– Na Cmentarzu Katolickim w Al. Kobylińskiego rozpoczną się uroczystości patriotyczne, na które zapraszamy mieszkańców. Z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego harcerze i grupy rekonstrukcyjne wystawią o godz. 16.50 warty honorowe przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej w tzw. zabytkowej części cmentarza – informuje Konrad Kozłowski z Urzędu Miasta Płocka.Po wyłączeniu syren alarmowych, zgromadzeni odśpiewają hymn państwowy, złożą kwiaty pod pomnikiem. Zaplanowano także okolicznościowe odczyty poezji powstańczej oraz odczytanie Rozkazu Komendanta Hufca ZHP Płock, upamiętniającego 76. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Smutne to says:

    Gdzie te syreny ?

  2. NN says:

    Czy Warszawa kiedykolwiek uczciła obronę Płocka??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU