Płock Orlen Polish Open rozpoczęty [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

We wtorek rozpoczęto jubileuszowy, 20. turniej tenisa na wózkach. Płock Orlen Polish Open odbył się, pomimo padającego deszczu.

W zawodach biorą udział tenisiści na wózkach z 16 krajów, w Płocku w sumie wystartuje więc 66 zawodników. Część z nich odbyła już swoje mecze – na kortach miejskich. Niestety, organizatorom plany popsuła po raz kolejny pogoda. Padający deszcz wymusił rozstawienie pierwszego dnia zawodów specjalnego balona.

Pierwsza runda rozpoczęła się punktualnie o 16 i trwała do wieczora. Na kortach oglądać mogliśmy oglądać także reprezentantów płockiego Stowarzyszenia Integracyjny Klub Tenisa.

Niestety, start płocczan nie był udany. Arkadiusz Stasiak przegrał walkę. Rosjanin Yuriy Golovin okazał się lepszy i wygrał 6/2 i 6/0. Kamil Bukrym przegrał z Michalem Kubatem, a Jerzy Kulik z Albinem Batyckim (2/6, 7/6 (3), 2/6).  We wtorek odbył się także mecz Stefana Dobaczewskiego, który przegrał z Pawłem Mietrkiewiczem (7/5, 6/4).

Piotr Jaroszewski i Kamil Fabiasik w pierwszej rundzie mieli wolny los.

Dziś, w środę, kolejne mecze – tym razem na kortach Wisły Płock, przy Łukasiewicza. Finał zawodów zaplanowano na sobotę. Poniżej pełna tabela wyników wtorkowych meczów.

PetroNews jest patronem medialnym imprezy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji