Zamknij

Płocczanka "wyrolkuje" każdego! Jest podwójną wicemistrzynią Polski!

17:52, 15.09.2021 Redakcja
Skomentuj

Płocczanka Karolina Jagielska została podwójną Wicemistrzynią Polski w jeździe na rolkach. W miniony weekend zdobyła łącznie trzy medale - dwa srebrne i jeden brązowy.
Karolina Jagielska, o której sukcesach pisaliśmy już wielokrotnie, jest obecnie uczennicą 3 klasy z maturą międzynarodową w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły. Podczas Mistrzostw Polski, które odbyły się w dniach 10-12 września w Kętrzynie, zdobyła łącznie aż 3 medale:
  • tytuł Wicemistrzyni Polski w konkurencji Freestyle Classic,
  • tytuł Wicemistrzyni Polski w konkurencji Freestyle Battle,
  • tytuł drugiej Wicemistrzyni Polski (brązowy medal) w konkurencji Speed,.
Udział w mistrzostwach w Kętrzynie wzięło ponad 100 zawodników. Przypomnijmy, że dla Karoliny nie jest to pierwszy rolkowy sukces. W 2019 roku zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w konkurencji Freestyle Classic, a także brązowy medal w konkurencji Freestyle Battle. W 2018 roku natomiast została powołana do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy w Barcelonie, gdzie zajęła 6. miejsce, oraz na Mistrzostwa Świata w Holandii, gdzie była 13. Jest również trzykrotną srebrną medalistką Mistrzostw Polski z 2018 oraz wielokrotną medalistką zawodów Pucharu Świata. Zajmuje obecnie 25. miejsce w Światowym Rankingu - World Slalom Series Association. Karolina Jagielska reprezentuje płocki klub PTT Delta. http://petronews.pl/plocczanka-zostala-mistrzynia-polski-w-jezdzie-na-rolkach/ Freestyle slalom to technika jazdy na rolkach, polegająca na wykonywaniu efektownych trików w jeździe pomiędzy rozłożonymi w równej odległości w linii prostej kubeczkami. Jest to połączenie jazdy na rolkach, tańca i gimnastyki. Freestyle slalom to bardzo widowiskowa dyscyplina, którą uprawiać może każdy - bez względu na wiek oraz przygotowanie fizyczne.