REKLAMA

Płocczanka straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oszust podawał się za policjanta CBŚ

REKLAMA

Płoccy policjanci apelują o ostrożność – uaktywnili się oszuści, działający metodą „na policjanta CBŚ”. Warto, aby bliscy ostrzegli osoby starsze, które są szczególnie narażone na atak oszustów.

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw na „policjanta Centralnego Biura Śledczego”, płoccy policjanci apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Wyobraźnia oszustów nie zna granic, a wykorzystują oni najczęściej zaufanie seniorów.

PowiązaneTematy

Oszuści stają się coraz bardziej wyrafinowani i coraz częściej starają się uprawdopodobnić opisywane okoliczności udziałem kogoś zaufanego, np. „policjanta”. Tak było w kilku przypadkach prób wyłudzenia pieniędzy na terenie miasta Płocka.

Przestępcy kontaktowali się z potencjalnymi ofiarami i przedstawiali wymyśloną historię, podając się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. W przekazanej telefonicznie informacji polecali, aby niezwłocznie przelać zgromadzone na koncie środki na inny numer rachunku bankowego, ponieważ mogą one zostać przejęte przez hakerów. Przekonywali seniorów, że pracują nad zatrzymaniem przestępców.– Niestety, w maju oszust doskonale wykorzystał zaufanie płockiej seniorki, która postępując zgodnie z jego telefonicznymi wskazówkami, przelała na konto oszusta kilkadziesiąt tysięcy złotych. W sprawie zarówno tego oszustwa, jak i pozostałych, do których doszło w Polsce, działają policjanci z różnych jednostek Policji, którzy są na tropie oszustów działających tą podstępną metodą – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

Funkcjonariusze przypominają, że żadne tego typu działania policji nie są organizowane przez telefon. Policjanci nie korzystają również w takich sytuacjach ze środków pieniężnych obywateli. We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 112.

– W kontakcie z takimi osobami powinniśmy zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Nie działajmy w pośpiechu i nie ulegajmy presji czasu, którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel – podkreśla mł. asp. Marta Lewandowska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU