REKLAMA

Płocczanka na castingu You Can Dance. Trzymamy kciuki!

REKLAMA

Młoda płocka tancerka, Oliwia Bolimowska, przeszła precasting do znanego programu tanecznego „You Can Dance”. Oliwia szlifuje swoje umiejętności w Studiu Tańca Fame.

oliwia_bolimowska
Fot. profil facebookowy Studio Tańca Fame

„You can dance – Po prostu tańcz!” to taneczne show telewizji TVN. Kolejną, 9. edycję programu poprowadzi Patricia Kazadi. W jury ponownie zobaczymy choreografów-tancerzy: Agustina Egurrolę oraz Michała Piróga, a także Macieja „Glebę” Florka (zwycięzca 1. edycji YCD) i Idę Nowakowską, najmłodszą uczestniczkę I edycji.

4 stycznia w Warszawie odbył się ostatni casting, a jednocześnie ostatnia szansa, aby dostać się do wiosennej edycji „You Can Dance – Po prostu tańcz!”. Najlepsi tancerze pojadą na Maltę, a potem powalczą o miejsce w finałowej czternastce.

Wśród uczestników precastingu w Warszawie znalazła się płocczanka, 17-letnia Oliwia Bolimowska. Samo zakwalifikowanie się do głównego castingu, który odbędzie się 12 stycznia w Warszawie, jest już sporym wyrazem uznania dla płockiej tancerki.

Gratulacje złożyło także rodzime Studio Tańca Fame na swoim oficjalnym profilu facebookowym.

Jest Nam SZALENIE miło poinformować, że nasza Tancerka OLIWIA BOLIMOWSKA przeszła precasting do programu YOU CAN DANCE i…

Posted by Studio Tańca Fame on 6 stycznia 2016Spytaliśmy Oliwię, która uczęszcza do drugiej klasy w V LO, jak wyglądał jej początek pasji do tańca oraz skąd wzięła się decyzja o starcie w castingu do programu.

– W Studiu Tańca Fame tańczę od początku powstania studia, jednak wcześniej tańczyłam w Showdance oraz w Dzieciach Płocka – opowiada Oliwia. – Łącznie tańczę od 11 lat, zaczynając od tańca ludowego, przez towarzyski, cheer, hip hop, dancehall oraz jazz – wyjaśnia tancerka, zdradzając, że jej ulubionym stylem, w którym czuje się najlepiej, jest modern jazz, choć trenuje także hip hop i dancehall.

– Dużo zawdzięczam mojej trenerce Małgorzacie Staniszewskiej, z którą jestem od samego początku powstania Studia. Atmosfera, którą ona wprowadza na zajęciach, motywuje do dalszego działania oraz ciężkiej pracy. Zawsze mogę liczyć na jej wsparcie i to bardzo pomaga w dalszych sukcesach – przyznaje Oliwia Bolimowska.

Skąd wziął się pomysł na start w programie? – W zeszłym roku także próbowałam swoich sił i komisja kazała mi przyjechać za rok, ponieważ byłam jeszcze za młoda – wyjaśnia tancerka. – Uważam, że przez ten rok dużo się zmieniło, bo stałam się pewniejsza siebie i odporniejsza na krytykę innych ludzi. Znajomi i rodzina również namawiali mnie do kolejnego podejścia – śmieje się Oliwia.

A jak wyglądał precasting w praktyce? – Najpierw odbyła się rejestracja uczestników. Potem na dwóch salach odbywały się improwizacje do dwóch piosenek organizatorów, na salę wchodziło po 6 osób i te osoby, które spodobały się komisji, musiały zatańczyć swoją solówke. Po naradach jury, osoby przez nich wybrane dostawały niebieskie opaski, którą widać u mnie na zdjęciu. Następnie odbywały się krótkie wywiady z uczestnikami programu – relacjonuje płocczanka.

Jak wyglądał casting w Warszawie, możecie zobaczyć TUTAJ. My gratulujemy Oliwii przejścia przez pierwszy etap i, oczywiście, trzymamy mocno kciuki za dalsze etapy!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU