profil facebookowy Studio Tańca Fame
"You can dance - Po prostu tańcz!" to taneczne show telewizji TVN. Kolejną, 9. edycję programu poprowadzi Patricia Kazadi. W jury ponownie zobaczymy choreografów-tancerzy: Agustina Egurrolę oraz Michała Piróga, a także Macieja "Glebę" Florka (zwycięzca 1. edycji YCD) i Idę Nowakowską, najmłodszą uczestniczkę I edycji.
4 stycznia w Warszawie odbył się ostatni casting, a jednocześnie ostatnia szansa, aby dostać się do wiosennej edycji "You Can Dance - Po prostu tańcz!". Najlepsi tancerze pojadą na Maltę, a potem powalczą o miejsce w finałowej czternastce.
Wśród uczestników precastingu w Warszawie znalazła się płocczanka, 17-letnia Oliwia Bolimowska. Samo zakwalifikowanie się do głównego castingu, który odbędzie się 12 stycznia w Warszawie, jest już sporym wyrazem uznania dla płockiej tancerki.
Gratulacje złożyło także rodzime Studio Tańca Fame na swoim oficjalnym profilu facebookowym.
Jest Nam SZALENIE miło poinformować, że nasza Tancerka OLIWIA BOLIMOWSKA przeszła precasting do programu YOU CAN DANCE i... Posted by Studio Tańca Fame on 6 stycznia 2016
Spytaliśmy Oliwię, która uczęszcza do drugiej klasy w V LO, jak wyglądał jej początek pasji do tańca oraz skąd wzięła się decyzja o starcie w castingu do programu.
- W Studiu Tańca Fame tańczę od początku powstania studia, jednak wcześniej tańczyłam w Showdance oraz w Dzieciach Płocka - opowiada Oliwia. - Łącznie tańczę od 11 lat, zaczynając od tańca ludowego, przez towarzyski, cheer, hip hop, dancehall oraz jazz - wyjaśnia tancerka, zdradzając, że jej ulubionym stylem, w którym czuje się najlepiej, jest modern jazz, choć trenuje także hip hop i dancehall.
- Dużo zawdzięczam mojej trenerce Małgorzacie Staniszewskiej, z którą jestem od samego początku powstania Studia. Atmosfera, którą ona wprowadza na zajęciach, motywuje do dalszego działania oraz ciężkiej pracy. Zawsze mogę liczyć na jej wsparcie i to bardzo pomaga w dalszych sukcesach - przyznaje Oliwia Bolimowska.
Skąd wziął się pomysł na start w programie? - W zeszłym roku także próbowałam swoich sił i komisja kazała mi przyjechać za rok, ponieważ byłam jeszcze za młoda - wyjaśnia tancerka. - Uważam, że przez ten rok dużo się zmieniło, bo stałam się pewniejsza siebie i odporniejsza na krytykę innych ludzi. Znajomi i rodzina również namawiali mnie do kolejnego podejścia - śmieje się Oliwia.
A jak wyglądał precasting w praktyce? - Najpierw odbyła się rejestracja uczestników. Potem na dwóch salach odbywały się improwizacje do dwóch piosenek organizatorów, na salę wchodziło po 6 osób i te osoby, które spodobały się komisji, musiały zatańczyć swoją solówke. Po naradach jury, osoby przez nich wybrane dostawały niebieskie opaski, którą widać u mnie na zdjęciu. Następnie odbywały się krótkie wywiady z uczestnikami programu - relacjonuje płocczanka.
Jak wyglądał casting w Warszawie, możecie zobaczyć TUTAJ. My gratulujemy Oliwii przejścia przez pierwszy etap i, oczywiście, trzymamy mocno kciuki za dalsze etapy!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@petronews.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Manifestacja "Migranci mile widziani" w Płocku
Jak w Płocku będą muzułmanie i z czasem Płock stanie się miastem islamskim z prawem szariatu to wynika z tego że te kobiety z lewicy same kręcą na siebie bat 🤣 płoccy mężczyźni będą mieli super ale kobiety nie będą miały nic do gadania. W końcu będzie normalnie. W ramach integracji i tolerancji przechodzimy na islam
Jestem za
15:45, 2025-07-27
Manifestacja "Migranci mile widziani" w Płocku
W ramach integracji z migrantami konieczne jest prawo szariatu jako nasze prawo które należy już wprowadzać w Polsce która musi być krajem islamskim. Tego chcą Polacy. W prawie szariatu istnieją surowe kary i zakazy, które w niektórych krajach muzułmańskich są nadal stosowane. Oto najostrzejsze z nich: ### **1. Kary śmierci (hadd)** - **Za apostazję (ridda)** – porzucenie islamu przez muzułmanina może być karane śmiercią w krajach takich jak Arabia Saudyjska, Iran, Sudan i Afganistan (według talibów). - **Za bluźnierstwo** – znieważenie islamu, proroka Mahometa lub Koranu może prowadzić do egzekucji (np. Pakistan, Iran). - **Za cudzołóstwo (zina)** – jeśli osoba jest zamężna/żonata, karą może być ukamienowanie (Arabia Saudyjska, Somalia, niektóre regiony Nigerii). - **Za homoseksualizm (liwāt)** – w Iranie, Arabii Saudyjskiej, Jemenie i pod rządami talibów w Afganistanie może być karany śmiercią. ### **2. Okaleczające kary cielesne** - **Obcięcie ręki za kradzież (hiraba)** – stosowane w Arabii Saudyjskiej, Sudanie i niektórych regionach Nigerii. - **Chłosta (jald)** – np. za picie alkoholu (w Iranie do 80 batów), za nieprzyzwoite zachowanie (np. w Brunei). ### **3. Zakazy pod groźbą surowych kar** - **Picie alkoholu (khamr)** – w Arabii Saudyjskiej, Iranie, Sudanie karane chłostą lub więzieniem. - **Niezachowanie hidżabu (w niektórych krajach)** – np. w Iranie i Afganistanie kobiety mogą być aresztowane za niestosowne okrycie głowy. - **Niewierność małżeńska** – w niektórych krajach (np. Somalia, Brunei) może prowadzić do kary śmierci. - **Uprawianie magii i czarów (sihr)** – w Arabii Saudyjskiej i Sudanie może być karane śmiercią. ### **4. Dysproporcje w prawach kobiet i mężczyzn** - **Świadectwo kobiet w sądzie** – w niektórych przypadkach (np. przy sprawach o cudzołóstwo) wymagane są zeznania **dwóch kobiet** zamiast jednego mężczyzny. - **Zakaz małżeństw międzyreligijnych** – muzułmanka nie może wyjść za niemuzułmanina (w większości krajów szariatu). - **Kary za "nieposłuszeństwo żony"** – w niektórych interpretacjach mąż ma prawo "dyscyplinować" żonę (np. wg szkoły hanbalickiej). ### **Gdzie te kary są stosowane?** Najsurowsze wykonywanie prawa szariatu występuje w: - **Arabii Saudyjskiej** (publiczne egzekucje, chłosta) - **Iranie** (kamienowanie, kary śmierci za apostazję) - **Sudanie** (obcinanie kończyn za kradzież) - **Afganistanie pod talibami** (publiczne egzekucje, zakaz edukacji kobiet) - **Brunei** (śmierć za homoseksualizm)
Za islamem
15:34, 2025-07-27
Manifestacja "Migranci mile widziani" w Płocku
Ja uważam że Polska od dawno powinna być islamska i w końcu musi obowiązywać w Polsce prawo szariatu. Wtedy będzie ład i porządek. Prawo szariatu (arab. *الشريعة الإسلامية*, *ash-sharīʿa al-Islāmiyya*) to kompleksowy system norm religijnych, moralnych i prawnych, który wywodzi się z islamu. Obejmuje on wszystkie aspekty życia muzułmanina – od modlitwy i postu, przez sprawy rodzinne i handlowe, po kary za przestępstwa. ### **Główne źródła szariatu:** 1. **Koran** – święta księga islamu, uważana za bezpośrednie słowo Boga (Allaha). 2. **Sunna** – zbiór tradycji (hadisów) dotyczących czynów i słów proroka Mahometa. 3. **Idżma** – konsensus uczonych islamskich (ulema) w kwestiach niejasnych. 4. **Kijas** – rozumowanie analogiczne, stosowane w przypadku braku jasnych wskazówek w Koranie i Sunnie. ### **Główne dziedziny prawa szariatu:** 1. **‘Ibadaat (obrzędy religijne)** – modlitwa (*salat*), post (*saum*), jałmużna (*zakat*), pielgrzymka (*hadżdż*). 2. **Mu’amalat (stosunki społeczne)** – prawo rodzinne (małżeństwo, rozwód, dziedziczenie), handel, umowy. 3. **Uqubat (kary)** – za przestępstwa takie jak kradzież (*hiraba*), cudzołóstwo (*zina*), apostazja (*ridda*). ### **Szkoły prawne (madhahib) w islamie sunnickim:** 1. **Hanaficka** – najbardziej liberalna, dominuje w Turcji, Azji Środkowej. 2. **Malikicka** – popularna w Afryce Północnej. 3. **Szafi’icka** – rozpowszechniona w Egipcie, Indonezji, części Bliskiego Wschodu. 4. **Hanbalicka** – najbardziej rygorystyczna, np. w Arabii Saudyjskiej (wahabizm). **Szyici** mają własne szkoły, np. **dżafarycką**, która dominuje w Iranie. ### **Kontrowersje wokół szariatu:** - **Kary cielesne** – takie jak chłosta (*hadd*) za cudzołóstwo czy obcinanie ręki za kradzież. - **Równouprawnienie kobiet** – np. w dziedziczeniu (kobieta dziedziczy połowę tego, co mężczyzna) lub świadczeniu przed sądem. - **Wolność wyznania** – apostazja (porzucenie islamu) w niektórych krajach jest karana śmiercią. ### **Gdzie obowiązuje szariat?** - **W pełni** – Arabia Saudyjska, Iran, Sudan, niektóre regiony Nigerii i Pakistanu. - **Częściowo** – Egipt, Maroko, Indonezja (tylko w sprawach rodzinnych dla muzułmanów). - **W świeckich systemach prawnych** – np. Turcja, Tunezja (choć w życiu prywatnym muzułmanie mogą stosować zasady szariatu).
Za islamem
15:31, 2025-07-27
Tragiczny wypadek w powiecie płockim
Ile Polaków ma jeszcze zginąć na tych drogach żeby wrescie ktoś się obudził . Gdzie jest ta Policja .
wojtek
09:30, 2025-07-27
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz