REKLAMA

Płocczanin zapobiegł tragedii. Udaremnił jazdę kompletnie pijanemu kierowcy

REKLAMA

Mieszkaniec Płocka udaremnił dalszą jazdę kierowcy, który jechał „zygzakiem”. Jak się okazało, 57-latek był kompletnie pijany, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu!

To cud, że nie doszło do tragedii. W miniony piątek (17 września) do dyżurnego gostynińskiej komendy wpłynęła informacja, że w miejscowości Krzywie (pow. gostyniński) płocki kierowca uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie, od którego czuć było silną woń alkoholu.

– Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili, że kierowca forda jechał po jezdni zygzakiem. Takie zachowanie kierowcy zaniepokoiło 44-latka. Wyprzedził forda i zauważył, że kierujący zasypia za kierownicą forda. Obywatel bez wahania zajechał mu drogę, uniemożliwiając kontynuację jazdy. Jednak gdy podszedł do samochodu, wyczuł woń alkoholu. Mężczyzna natychmiast zabrały kluczyki od pojazdu, udaremniając dalszą jazdę kierującemu – relacjonuje podkom. Żaneta Kołodziejska-Basiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Jak się okazało, 57-latek, mieszkaniec gminy Gostynin, miał aż ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Na dodatek mężczyzna posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.– Obywatelska postawa mieszkańca Płocka zasługuje na pochwałę. Dzięki szybkiemu i stanowczemu działaniu, nie doszło do tragedii – podkreśla podkom. Żaneta Kołodziejska-Basiewicz.

Zgodnie z prawem każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Teraz says:

    Za tą obywatelską postawę powinien dostać becki w ciemnym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU