REKLAMA

Płocczanin Mistrzem Polski Seniorów w modelarstwie kosmicznym

REKLAMA

Wojciech Krzywiński wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w modelarstwie kosmicznym. Jego model dwustopniowej, zmechanizowanej rakiety Ariane 3v17 okazał się bezkonkurencyjny.

Płoccy modelarze z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej zdobywają medal za medalem. Niedawno opisywaliśmy jak Marek Dąbrowski wywalczył tytuł Mistrza Polski w modelach F4C, a Wojciech Krzywiński utrzymał pozycję lidera w Pucharze Polski zmagań modelarzy rakietowych.

Teraz Wojciech Krzywiński znowu pokazał, że nie ma sobie równych pośród modelarzy kosmicznych i wywalczył tytuł Mistrza Polski Seniorów. Podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych dla Seniorów i Juniorów we Włocławku, płocki zawodnik wystartował ze zmechanizowaną makietą Ariane 3 V17 w skali 1:45.

– Tym razem model spotkał się z najwyższą oceną sędziowską pośród jedenastu makiet seniorów, uzyskując 549 pkt. Drugie miejsce zajął Saturn V Tokarczyka z Muszyny. Tuż za nim znalazł się debiutujący Traiblazer Goryczki z Mielca. Do walki o podium czaiło się osiem modeli przygotowanych do lotów trzystopniowych, niewiele różniących się ocenami statycznymi. Miało to być sposobem na dwustopniową Ariane płockiego zawodnika – relacjonuje Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku.

Wojciech Krzywiński jednak ze spokojem podszedł do rywalizacji i zgłosił wielosilnikowy i dwustopniowy lot z czterema efektami specjalnymi swojej Ariane 3 V17. Sędziowie byli pod wrażeniem wyczynu i ocenili lot na 165 punktów.Dla Wojciecha Krzywińskiego jest to już 48. medal Mistrzostw Polski Seniorów w modelarstwie kosmicznym.

fot. facebook.com Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej
fot. facebook.com Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej

Nie trzeba odrywać stóp od ziemi, żeby dotknąć nieba – zwycięstwa członków płockiego aeroklubu

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 3

  1. Anonim says:

    Wielkie brawo! Wspaniały sukces! Brawo Wojtek. My, Małachowskich jesteśmy z Ciebie dumni. Pozdro i gratki.

  2. NN says:

    Szkoda, że wsparcia od Miasta brak..

  3. Super says:

    Brawo, brawo, brawo. To piękne mieć pasję i to tak ciekawa. Duma dla Plocka. Gratulacje dla Pana i realizacji kolejnych planów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU