REKLAMA

Płocczanie znów na podium!

REKLAMA

Akademia Szachowa Płock oraz zawodnicy, tworzący drużynę AS Płock, reprezentowali Płock i region płocki na Drużynowych Mistrzostwach Polski II Liga 2017. Drużyna AS Płock zdobyła pierwsze miejsce i wywalczyła awans do I Ligi!

Drużyna Akademii Szachowej Płock, występująca pod skróconą nazwą „AS Płock”, zajęła pierwsze miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach Klasycznych II Liga 2017 i wywalczyła awans do I Ligi.

Rozgrywki odbywały się od 1 do 10 września w Szklarskiej Porębie. W Mistrzostwach Polski uczestniczyły 34 drużyny, a każda z nich rozegrała 9 meczów – po 6 partii w każdym spotkaniu.

– Ostateczny bilans Drużyny AS Płock to 8 zwycięstw i jeden remis, choć w odniesieniu niektórych wygranych pomogło trochę przysłowiowe szczęście – informuje Mirosław Milewski, kapitan drużyny.fot. materiały prasowe

Drużyna AS Płock na turnieju zagrała w następującym składzie:
1. Kislinsky Alexey (GM) Czechy
2. Grabarczyk Mirosław (GM) Polska/Płock
3. Aliavdin Nikolai (IM) Białoruś
4. Flak Paweł (k) Polska/Płock
5. Jędryczka Krystian (m) Polska/Płock
6. Leszner Liliana (WIM) Polska/Łódź
7. Gawroński Mirosław (k) Polska/Kutno

– Bardzo dziękuję, w imieniu całej drużyny, wszystkim, którzy nam kibicowali i trzymali kciuki za zwycięstwo. Dziękuję sponsorom, a szczególnie firmie SoftHard SA. To bardzo pomogło zawodnikom w odniesieniu sukcesu, dzięki któremu nasze miasto w znaczący sposób zaistniało na mapie polskich szachów – dodał kapitan.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU