REKLAMA

Płocczanie okradli okrąglaki. „Im więcej osób zna lokalizację takich budynków, tym szybciej są dewastowane”

REKLAMA

Pisaliśmy o nich w grudniu ubiegłego roku. Opuszczone, charakterystyczne budynki po ośrodku wczasowym z czasów PRL, chociaż są ogrodzone, przyciągają tzw. poszukiwaczy przygód, odkrywców, którzy penetrują ośrodek, dokumentując to i nie ruszając niczego. Specjalnie nie podawaliśmy lokalizacji tego miejsca. Innym mediom to nie przeszkadzało. Po ich publikacjach, ruszyła tam lawina złodziei.

Kiedy opisywaliśmy ten przedziwny ośrodek, zaznaczyliśmy, że nie podajemy lokalizacji ośrodka specjalnie. Dlaczego? Jak stwierdził jeden z eksploratorów opuszczonych miejsc, im więcej osób zna lokalizację takich budynków, tym szybciej są dewastowane…

Niestety, sprawdziło się to bardzo szybko. Po publikacjach medialnych, w których otwarcie podawano lokalizację okrąglaków, ośrodek został już kilkukrotnie splądrowany przez złodziei. Ostatnich złodziei złapano na gorącym uczynku.

W nocy z wtorku na środę (18/19 lipca br.), około godziny 5 w nocy dyżurny gostynińskiej policji został powiadomiony, że na terenie byłego ośrodka wypoczynkowego w Miałkówku przebywają osoby, które niszczą budynek.

– Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci, którzy zauważyli uciekającą w kierunku samochodu kobietę, a następnie w trakcie penetracji budynków i terenu ośrodka, zatrzymali również 3 mężczyzn – relacjonują gostynińscy policjanci. – Okazało się, że 42, 28 i 26-letni mężczyźni oraz 44-latka są mieszkańcami Płocka i powiatu płockiego – dodają.fot. KPP Gostynin

Przy zatrzymanych osobach oraz w pojeździe, którym chciała odjechać kobieta, funkcjonariusze znaleźli narzędzia do cięcia, a także skradzione i przygotowane do wywiezienia elementy metalowe, przewody instalacji elektrycznej i telekomunikacyjnej.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty kradzieży i uszkodzenia mienia na szkodę Urzędu Gminy Gostynin. Zgodnie z kodeksem karnym, sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Opuszczone budynki – ośrodek wczasowy. Dlaczego zatrzymał się tam czas?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Expo says:

    Czemu po imieniu nie napiszecie ze to nasza wyborcza jest tepa i bezmyślna? I chyba jeszcze jakiś pprtal tez skopiowal i dodał adres. Idioci na maksa pedza za sensacją.

  2. Maciek says:

    Bo gmina Gostynin ma gdzieś okraglaki. Nie raz tam byłem ale bez ”akcji dewastacji” fajnie pozwiedzac nie zostawiajac sladu ze sie tam bylo. A wystarczy ze byla by tam ochrona na zewnatrz by pilnowali i starczy. Ehhhh

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU