REKLAMA

Płocczanie na podium Mistrza Kierownicy we Włocławku

REKLAMA

O tym, że wielu płocczan ma pasję do motoryzacji, nikogo nie trzeba przekonywać. Już kilka lat temu mogliśmy przekonać się o tym podczas próby realizacji toru wyścigowego w Płocku. Do zbudowania toru nie doszło, więc płoccy pasjonaci szukają wrażeń w sąsiednich miastach. I to z sukcesami!

W niedzielę, 14 lipca, na parkingach przed Halą Mistrzów we Włocławku odbyła się 2. runda Włocławskiego Mistrza Kierownicy połączona z 5. Rundą Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w Super Sprincie. Imprezę organizował Automobilklub Włocławski.

– Cykl Włocławski Mistrz Kierownicy powrócił do naszego miasta po wieloletniej przerwie 12 maja br., kiedy to odbyła się pierwsza tegoroczna runda – wyjaśniają organizatorzy imprezy. – Jest imprezą skierowaną do kierowców amatorów, w których drzemie żyłka sportowej rywalizacji i chęć sprawdzenia się z innymi uczestnikami, pokonując przygotowaną próbę sportową na czas – dodają.

Automobilklub zaprosił do udziału w imprezie wszystkich chętnych kierowców. Wystarczyło mieć auto z aktualnymi badaniami technicznym oraz opłaconą polisą OC, a zawodnik musiał posiadać prawo jazdy kategorii B.

W zawodach wystartowało również czterech kierowców z Płocka. Dwóch z nich stanęło na podium. Arkadiusz Tyc zajął pierwsze miejsce, a na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasował się Marcin Dąbkowski. Wśród płocczan był również Rafał Wiśniewski w drugim subaru oraz Piotrek Pająk, startujący polonezem z silnikiem rovera.– Wróciłem do startów półtora roku temu po dziesięcioletniej przerwie, wcześniej często jeździłem na zawody organizowane przez Automobilklub Włocławski – powiedział nam Marcin Dąbkowski. – Niedzielne zawody to druga runda w tym roku. Pierwsza odbyła się w maju i wtedy udało mi się wygrać. Została jeszcze do rozegrania trzecia runda, która odbędzie się na początku października – wyjaśnił zdobywca srebrnego pucharu.

Jak dodał, w Płocku niewiele się dzieje, jeśli chodzi o sport motorowy dla amatorów. – Może i u nas, po wielu latach przerwy, zorganizować podobną imprezę? – zaproponował.

Faktycznie, w Płocku od 2002 roku działał Automobilklub Ziemi Płockiej, niestety, z tego co nam wiadomo, nie przetrwał próby czasu. A szkoda, bo chętnych do udziału w podobnym wydarzeniu na pewno i w naszym mieście znalazłoby się sporo…

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Podpis says:

    No nie wiem czy szukają w sąsiednich miastach. Mieszkańcy Piłsudskiego i Jachowicza w godzinach wieczornych i wczesnonocnych od miesięcy wyczekują, aż policja ruszy dupska i zrobi porządek z amatorami głośnych wydechów i palonych gum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU