REKLAMA

Płocczanie często parkują na miejscach dla niepełnosprawnych

REKLAMA

Straż Miejska w Płocku oraz rzecznik osób niepełnosprawnych przeprowadzili kontrolę miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Niestety, wciąż niechlubną praktyką jest parkowanie pojazdów przez osoby w pełni sprawne na miejscach zarezerwowanych dla pojazdów osób niepełnosprawnych lub osób przewożących takie osoby.

– Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak wielki może to być problem dla tych ludzi, dla których te miejsca są przeznaczone. Nie ukrywajmy, takie zachowanie to wyraz braku empatii i szacunku – podkreśla st. insp. Jolanta Głowacka, rzecznik prasowa SM Płock.

Celem wspólnych działań jest ułatwienie osobom z niepełnosprawnościami codziennego funkcjonowania. Jednym z takich udogodnień, wynikających z obowiązujących przepisów, jest możliwość korzystania ze specjalnie wyznaczonych miejsc parkingowych. Niestety, zdarza się, że są one zajmowane przez osoby nieuprawnione.

fot. Urząd Miasta Płocka

20 maja odbyła się kontrola 47 miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych z udziałem patrolu straży miejskiej i rzecznika osób niepełnosprawnych w Płocku.– Byliśmy na osiedlach Miodowa, Skarpa i Łukasiewicza. Część pojazdów miała nieaktualny wzór karty parkingowej. Przypominamy również, że karta musi być wyłożona w widocznym miejscu, tak żeby była czytelna dla kontrolujących służb mundurowych – informuje st. insp. Jolanta Głowacka.

fot. Urząd Miasta Płocka

Strażnicy odnotowali, że bardzo często dochodzi do nadużyć, wynikających z korzystania z przywilejów posiadania karty parkingowej.

– Należy pamiętać, że kierujący pojazdem oznaczonym kartą parkingową może parkować na miejscu dla osób niepełnosprawnych tylko wtedy, kiedy przewozi osobę legitymującą się kartą – zaznacza st. insp. Jolanta Głowacka.

fot. Urząd Miasta Płocka

Kolejne takie wspólne działania Straży Miejskiej i rzecznika osób niepełnosprawnych już niedługo odbędą się na innych płockich osiedlach.

fot. Urząd Miasta Płocka

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. mmm says:

  kiedy kontrole w sprawie nieuprawnionego używania karty parkingowej, tj. 90% parkujących w kopertach pod marketami?

 2. Con says:

  Jeszcze jak by ta strażniczka pagony i odznakę miała na interwencji to by lepiej to wyglądało

 3. NN says:

  Akcja sprawdzania??! To powinno być robione na bieżąco. Za duże wymagania?
  Nie ma w Płocku drogówki i straży miejskiej.
  Parkingi i ulice o tym świadczą.

 4. Nik says:

  Super 👍podolszyce południowe zapraszam serdecznie do kontroli auta przy Jana Pawła II 15,19 itd. Tu auto stoi i wcale nie wyjeżdża od kilku dni a nawet miesięcy bez żadnej karty.

 5. Kierowca says:

  Karać karciarzy za parkowanie na miejscu dla zdrowych ludzi. Mają swoje miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU