REKLAMA

Płoccy szachiści ruszą na Mistrzostwa Polski

REKLAMA

Sport z reguły kojarzy się z formą aktywności, która sprawia, że człowiek musi się porządnie zmęczyć i spocić. Jednak istnieje forma sportu, przy której to wysiłek umysłowy jest najważniejszy. Mowa tu o szachach. I właśnie w tej dyscyplinie już niedługo zobaczymy płockich zawodników, którzy powalczą w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Drużyna Akademii Szachowej Płock na początku września reprezentować będzie swoje miasto w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Szachach Klasycznych II Liga 2017. Rozgrywki będą odbywały się od 1 do 10 września w Szklarskiej Porębie. Drużyna AS Płock jest jedną z 35 uczestniczących w rozgrywkach.

PowiązaneTematy

W Turnieju rozgrywa się 9 meczów z zespołami z całej Polski, po 6 partii w każdym spotkaniu. Drużyna składa się z 6 zawodników składu podstawowego, w tym jednej kobiety oraz zawodników rezerwowych.
W ligowym debiucie płocka drużyna postawiła sobie bardzo ambitny cel, jakim jest awans do I Ligi.

– Będzie to niezwykle trudne zadanie, gdyż do premiowanego awansem podium aspiruje co najmniej osiem innych drużyn. Na pewno jednak damy z siebie wszystko i będziemy walczyć do końca – informuje w imieniu AS Płock Mirosław Milewski.

Drużyna AS Płock
I. Skład podstawowy;
1. Kislinsky Alexey (GM) Czechy
2. Grabarczyk Mirosław (GM) Polska/Płock
3. Aliavdin Nikolai (IM) Białoruś
4. Flak Paweł (k) Polska/Płock
5. Jędryczka Krystian (m) Polska/Płock
6. Leszner Liliana (WIM) Polska/Łódź
II. Skład rezerwowy;
7. Gawroński Mirosław (k) Polska/Kutno
8. Łaszewska Katarzyna (II+) Polska/Kutno
III. Kapitanem Drużyny jest Mirosław Milewski.
Rywalizację na bieżąco będzie można śledzić na portalu internetowym chessarbiter.com.