REKLAMA

Płoccy seniorzy w olimpijskiej formie

REKLAMA

W poniedziałek rano płoccy seniorzy zebrali się w Orlen Arenie, by wziąć udział w „Spotkaniu Aktywnego Seniora” w ramach programu „Bądź w olimpijskiej formie”. Spotkanie poprowadził olimpijczyk Jacek Wszoła.

22 października w Orlen Arenie seniorzy z Płocka mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez lekkoatletę Jacka Wszołę, złotego medalistę z olimpiady w Montrealu w 1976, a także srebrnego medalistę z Moskwy z roku 1980 w skoku wzwyż. Zajęcia odbyły się w ramach programu „Bądź w olimpijskiej formie”.

PowiązaneTematy

Olimpijczyk zaznaczył, że będąc w każdym wieku, również jako senior należy dbać o wykonywanie ćwiczeń, co pozwoli na zachowanie tak potrzebnej w codziennym życiu sprawności fizycznej.

– Myślę, że jednak warto brać z nas przykład, bo sportowiec, który nie kontynuuje sam dla siebie aktywności, w zakresie ograniczonym do aktywności każdego człowieka, już nie jest tym sportowcem z wielkiego stadionu. Jest po prostu człowiekiem, który dba o siebie. Jeśli tego nie robi jest taki, jak wszyscy pozostali członkowie naszego społeczeństwa, którzy nie ćwiczą – wyjaśniał Jacek Wszoła. – Więc strzyka, boli, coś się nie zgina, coś się zgina za bardzo, taka proza życia – dodał sportowiec.Na konferencji pojawiła się także Wioletta Kulpa, reprezentująca koncern PKN ORLEN, który postanowił wesprzeć akcję popularyzacji aktywności fizycznej pośród seniorów.

– Przedstawiliśmy już seniorom ofertę kulturalną, bo organizujemy projekty teatrzyków, jak państwo doskonale wiecie, w ramach projektu Orlen – Kultura z Pasją. Teraz postanowiliśmy wejść w gałąź aktywności fizycznej. Mam nadzieję, że spotka się to z dużym zainteresowaniem naszych seniorów – opowiadała kierownik działu sponsoringu społecznego i CSR w PKN Orlen Wioletta Kulpa.

Dodatkowo okazało się, że seniorzy dostali możliwość łatwej dalszej popularyzacji aktywności fizycznej, otrzymali oni gotowy program ćwiczeń opracowany przez Jacka Wszołę. Dzięki temu każdy, kto będzie zainteresowany ćwiczeniem na własną rękę, będzie mógł je wykonywać na podstawie odpowiednio opracowanego programu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU