REKLAMA

Płoccy radni odznaczeni Krzyżami Zasługi

REKLAMA

2 lutego wicewojewoda mazowiecki wręczył 19 odznaczeń państwowych i resortowych. Wśród odznaczonych osób są również płocczanie – Wioletta Kulpa i Tomasz Kolczyński.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, 6 Srebrnych Krzyży Zasługi, 5 Brązowych Krzyży Zasługi, 4 Medale Złote za Długoletnią Służbę oraz 2 Medale Pro Patria wręczył wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz podczas uroczystości, która odbyła się w piątek, 2 lutego. Łącznie wręczono 19 odznaczeń państwowych i resortowych.

W uroczystości wzięli również udział płoccy radni. Tomasz Kolczyński otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, natomiast Wioletta Kulpa – Brązowy Krzyż Zasługi.

– Dziękuję Państwu za przybycie na dzisiejszą uroczystość, ale przede wszystkim dziękuję odznaczonym za ich patriotyczną i obywatelską postawę – powiedział na zakończenie uroczystości Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Tomasz Kolczyński jest członkiem NSZZ „Solidarność”. Nieprzerwanie od 1990 roku pracuje na rzecz mieszkańców Płocka. W tym czasie pełnił funkcje m.in.: radnego miasta, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Płocka, Zastępcy Prezydenta Miasta do Spraw Rozwoju. W latach 2002-2010 odpowiadał za działalność inwestycyjną, planistyczną, geodezję, gospodarowanie nieruchomościami gminnymi i skarbu państwa. W latach 2004-2012 członek Rady Społecznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. W 2010 roku, w uznaniu zasług dla działalności samorządowej, został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Wioletta Kulpa w latach 1997-2016 była główną księgową Zarządu Regionu Płockiego NSZZ „Solidarność”. Od 2002 roku nieprzerwanie pełni funkcję radnej Rady Miasta Płocka. Jako radna podejmuje liczne interwencje w sprawach mieszkańców. W trakcie pełnienia mandatu radnej, podejmowała szereg inicjatyw uchwałodawczych na rzecz społeczności lokalnej, aktywnie dbała o poprawę infrastruktury na terenie miasta Płocka.

Pozostałe odznaczenia państwowe otrzymali:KRZYŻ KAWALERSKI ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 • Krystyna Zaboklicka – ps. „Śmigielska”, strz. Sanitariuszka, uczestniczka Powstania Warszawskiego w 4 kompanii batalionu „Bicz” Grupy „Krybar”. Przeszła cały szlak bojowy Grupy „Krybar”, od Powiśla po Śródmieście. Po upadku Powstania trafiła do stalagów: XI B Fallingbostel, VI C Oberlangen.

SREBRNE KRZYŻE ZASŁUGI

 • Bogdan Grzenkowicz – Prezes Koła Wołomin „Rajski Ptak” Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Przewodniczący Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego, Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce. Organizator Konkursów Historycznych m.in.: o Żołnierzach Wyklętych, o Bitwie Warszawskiej 1920 r., o Powstaniu Warszawskim.
 • Barbara Małgorzata Kupiszewska – społeczniczka. Wspiera działania na rzecz dzieci i nauczycieli, przybliżając im historię i kulturę Polski.
 • Zbigniew Laskus – rzemieślnik artysta, mistrz: stolarstwa, rzeźbiarstwa i tokarstwa w drewnie, mistrz rzemiosła artystycznego. Zasłużony restaurator zabytkowych obiektów stanowiących dobra kultury narodowej.
 • Dr n. med. Magdalena Marta Nehring-Gugulska – zajmuje się problemami związanymi z okresem karmienia piersią. Jest pierwszym Międzynarodowym Certyfikowanym Konsultantem Laktacyjnym (IBCLC) w Polsce. Od kilkunastu lat prowadzi także szeroką działalność naukową i edukacyjną w zakresie laktacji i karmienia naturalnego niemowląt skierowaną do personelu medycznego.
 • Kazimierz Prochenka – w 1988 r. był współzałożycielem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Z powodu swojej działalności był inwigilowany przez służby PRL. Na podstawie dokumenty z archiwów IPN przyznano mu status osoby pokrzywdzonej. Po zmianach ustrojowych związał się z działalnością samorządową.
 • Andrzej Strusiński – Mistrz Introligatorstwa, Mistrz Rzemiosła Artystycznego w introligatorstwie, który za swoją działalność otrzymał odznaczenia, nagrody i wyróżnienia. Wielokrotnie zdobywał również nagrody i wyróżnienia na branżowych targach i wystawach rzemiosł artystycznych.

BRĄZOWE KRZYŻE ZASŁUGI

 • Marek Jakub Biń – Mistrz Zegarmistrzostwa i artysta plastyk w zakresie konserwacji, rzeczoznawca w zakresie zegarmistrzostwa, członek Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Jego pracę wielokrotnie doceniano nagrodami i wyróżnieniami. Swoją działalnością zasłużył się na polu ratowania dóbr kultury i konserwacji zabytków.
 • Magdalena Grobel – Dyrektor Biura Komunikacji i Promocji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. W spółce pracuje od 2003 roku. Dzięki jej zaangażowaniu i ciężkiej pracy, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A,, otrzymały wiele nagród m.in.: w VI edycji Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu – wyróżnienie za projekt „Pociąg na scenę”.
 • Jerzy Lech Magiera – w wieku 15 lat założył prywatną stronę internetową, która zawierała dział o cukrzycy. Z biegiem czasu przekształcił ją w portal poświęconą tylko tematyce cukrzycy. Jego strona o nazwie „Moja Cukrzyca”, która w 2016 roku obchodziła 15 lat działalności, jest obecnie największą i najbardziej aktualną stroną z dziedziny diabetologii.
 • Leszek Zbigniew Wieczorek – jest inicjatorem powołania Społecznego Honorowego Komitetu Fundacji Pierwszego w Historii Sztandaru, który został przekazany władzom miasta w 510 rocznicę otrzymania praw miejskich przez Wyszków.

ZŁOTE MEDALE ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

 • Elżbieta Borkowska – jest pracownikiem z 43-letnim stażem pracy zawodowej. Pierwszą pracę podjęła 1 sierpnia 1974 r. w Urzędzie Powiatowym Wydziale Geodezji i Urządzeń Rolnych w Mławie. Przez 18 lat pracowała zgodnie ze swoimi kwalifikacjami, z wykształcenia jest inżynierem geodezji. Zdobyła uprawnienia geodezyjne oraz ukończyła studia podyplomowe – wycena nieruchomości. Jest matką trojga dzieci.
 • Anna Marianna Gruszczyńska – posiada 37-letni staż pracy, w tym ponad 25 lat w administracji publicznej. W Starostwie Powiatowym w Mińsku Mazowieckim pracuje od 1.01.1999 r., w Wydziale Komunikacji i Transportu Drogowego na stanowisku inspektora. Posiada wysokie kwalifikacje zawodowe i długoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw administracyjnych z zakresu transportu i organizacji ruchu drogowego.
 • Grażyna Katarzyna Rownińska – przez całe swoje życie zawodowe związana jest z pracą w Państwowych Zakładach Lotniczych PZL Warszawa – Okęcie, gdzie pracuje już 40 lat. Rozpoczęła ją w 1977 r w Zakładzie Usług Agrolotniczych w okresie dużego rozwoju usług i dużego wzrostu kadr. Jest też aktywna w działalności na rzecz środowiska lokalnego w miejscu zamieszkania w gminie Raszyn zaangażowana jest m innymi w program odbudowy zabytkowego zajazdu z XVII w „ Austeria” związanej z bitwą pod Raszynem w 1809 r czy historycznych kapliczek przydrożnych.
 • Halina Danuta Zalewska – przepracowała ponad 45 lat w służbie państwa Polskiego, w wydziałach administracji rządowej i samorządowej działających w zakresie geodezji i kartografii oraz gospodarki nieruchomościami. Reprezentowała interesy skarbu państwa podczas wykonywania wszelkich czynności urzędniczych oraz przed sądem cywilnym.

MEDAL „PRO PATRIA”

 • Grzegorz Całek – jest instruktorem harcerskim, harcmistrzem, od 1992 związanym z miesięcznikiem instruktorów ZHP „Czuwaj”, który jest obecnie jedyną profesjonalną gazetą harcerską ukazującą się regularnie drukiem. Od 20 lat zajmuje się także kształceniem instruktorów ZHP, a od 8 lat jest komendantem Hufca ZHP Warszawa-Żoliborz (ok. 1000 dzieci i młodzieży oraz blisko 200 wychowawców-wolontariuszy).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 18

 1. Iza says:

  Hej, osobiście absolutnie zgadzam się z powyższym !

 2. zalękniony says:

  Już wszyscy PiSdoyebcy są przy korytach za conajmniej 12 000 miesięcznie. Przeważnie Orlen i o to się obawiam bo znając ich mądrość wysadzą nas w powietrze

 3. prawnik says:

  Jak moja opcja dojdzie do władzy za krzyże pisowskie wszyscy pójdą na 5 lat do pierdla. Załatwimy to jedna ustawą

 4. szwejk says:

  jak widać wystarczy należeć do dobrej partii a i posadka (i pensyjka) będzie
  i medale się dostanie
  a za co? – czy to ważne? ważne, że „nasi naszym dajom”
  ot i całą Dobra Zmiana!

 5. Waw says:

  Przerażające, niby za co te odznaczenia??? Cieple posadki obsadzone , to jeszcze rodziny wciągają, żenada. A niby PiS miał skonczyc z kolesiostwem a co widzimy.!!!!!

 6. Vaclav Klaus says:

  A Nowakowski nie dostał. Jak szkoda.

  • Edit says:

   W sumie to jeden z największych pracodawcow. Pytanie do redakcji ile urzędników liczy już ratusz? Kiedyś to bylo ok 400 osób a ostatnio chyba 700 a ciągle nowe budynki zajmuje. Doszlismy już do tysiąca czy nie?

  • Ona says:

   Nie dostał bo to pisowski krzyż zasługi.

 7. xx says:

  Odznaczenia, zobowiązują. Natychmiast trzeba podjąć porzucone przez PIS, DZIEJE PŁOCKA.

  NIE WYRZEKAĆ SIĘ POLSKOŚCI TRADYCJI POLSKIEJ i zapobiec przejęciu działań przez mniejszości i komunistów, jako nieuprawnione i hańbiące dla Polaków .To my jesteśmy Suwerenem , Gospodarzem w Polsce.
  Tak samo mówi teraz Prezes J.Kaczyński.

  Cytat……”Turysta pomyśli „to taka kolumna jak w moim mieście”. A przecież obrony takiej, jak Płocka, nie było nigdzie!” koniec cytatu.

  Na początku lat 90 tych , widziałem szereg projektów, taśmowo produkowanych Kolumn……..TYLKO POMNIK TRADYCYJNY

  NIE HITLEROWSKIe PODŚWIETLANE SIKAWKI. To już było w Berlinie.

  Należy zatrzymać Niszczenie Placu OB.Warszawy i N.Rynku. To projekty Kibucowe.

  Patrzą to , na Płock , jak na mięso do capniecia ,nauczeni przez Sorosa.

  Dla następnych Pokoleń naszego Narodu polskiego, aby dalej Polska trwała Niepodległa z Dorobkiem Przodków od początku ISTNIENIA NASZEJ PAŃSTWOWOŚCI.,

 8. MMM says:

  No proszę, złote medale za długoletnią służbę… A ja za taką 25-letnią służbę w jednej firmie zostałem zwolniony, żeby zrobić miejsce dla pisowca… Takiego dziadostwa, to jeszcze nie było. A ta Kulpa, nie dość, że dostała posadkę do spraw zbędnych w Orlenie , to teraz jeszcze odznaczenie. Jakich my czasów dożyliśmy, a wydawało się, że PO i PSL to mistrzowie nepotyzmu.

 9. obserwator says:

  a może jeszcze 1 molo w Płocku …budowniczy dzialacz

 10. NOBODY says:

  PIERWSZA PISOWSKA ŻMIJA ODZNACZONA???A ZA CO?? CO TAKIEGO ZROBIŁA DLA MIASTA OPRÓCZ UJADANIA NA PREZYDENTA MIASTA I WYGADYWANIU IDIOTYZMÓW???

  • Es says:

   Wracaj do budowy jednopasmowej obwodnicy a nie komenty klepiesz ;)

  • Vaclav Klaus says:

   Więcej przez rok,niż Ty przez całe życie. Najlepiej siedzieć przed komputerem i oczerniać.

 11. hucpa says:

  A za co te odznaczenia???
  chyba za glupotę, szkodnictwo, jazgot, ujadanie i obszczekiwanie !!!!

  • Vaclav Klaus says:

   Pewnie za cierpliwość do rzeczowej rozmowy z takimi ignorantami jak Ty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU