REKLAMA

Płoccy policjanci pokazują dzieciom jak bezpieczne spędzić wakacje

REKLAMA

Płoccy policjanci, w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, propagują właściwe zachowania na akwenach wodnych. Aby poznać charakter służby policyjnej i utrwalać zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, spotykają się również z dziećmi w płockiej komendzie.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Płocku jak co roku o tej porze, rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Policjanci spotykają się z dziećmi na zorganizowanych półkoloniach, w klubach osiedlowych czy świetlicach środowiskowych.

PowiązaneTematy

– Przypominają, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Mundurowi uczulają na zagrożenia związane z kontaktami z osobami nieznajomymi czy sięganiem po różnego rodzaju używki – informuje asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku.

fot. KMP w Płocku

Ważnym elementem spotkań jest również przypominanie o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. W ten sposób stróże prawa starają się uświadomić dzieci i młodzieży, że przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie wolnych od szkoły dni nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych niespodzianek.– Policjanci, korzystając z okazji, przypominają także o dostępnych aplikacjach internetowych, służących poprawie bezpieczeństwa, takich jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda” oraz promują wśród młodych ludzi służbę i zasady doboru do Policji – zaznacza asp. Krystyna Kowalska.

fot. KMP w Płocku

Podczas spotkań profilaktycznych z dziećmi mundurowi zapraszają do udziału w organizowanym konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przewodnik”.

– W czasie spotkań z funkcjonariuszami dzieci z dużą ciekawością oglądają pojazdy i wyposażenie służbowe policjantów. Mundurowi przekazują dzieciom również specjalnie przygotowane informatory, plakaty oraz naklejki, które mają przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – relacjonuje asp. Krystyna Kowalska.

fot. KMP w Płocku
fot. KMP w PłockuREKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU