REKLAMA

Płoccy policjanci ostrzegają działkowców. Warto odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie [FILM]

REKLAMA

Trwają ostatnie prace porządkowe na terenach ogrodów działkowych. Warto przy tej okazji pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu domku i znajdujących się w nim sprzętów. W okresie jesienno-zimowym mogą być na celowniku złodziei.

Jesień to czas, kiedy właściciele ogródków działkowych przeprowadzają ostatnie w roku prace porządkowe na terenie swoich działek. Warto przy tej okazji pamiętać o zabezpieczeniu swojego mienia przed wizytą „nieproszonych gości”, którzy właśnie w tym okresie wykorzystują wielotygodniową nieobecność gospodarzy.

PowiązaneTematy

Policjanci przypominają kilka prostych zasad, które pomogą zabezpieczyć działkę przed kradzieżą:

  • Podczas nieobecności, nie pozostawiajmy na działce wartościowych przedmiotów.
  • Pamiętajmy o zamykaniu kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien w budynkach.
  • Warto sfotografować posiadane urządzenia, ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne.
  • Urządzenia nieposiadające numerów – trwale oznaczmy np. swoimi inicjałami albo datą urodzenia (dzięki temu, w razie kradzieży lub zagubienia, łatwiej udowodnić, że dany przedmiot jest naszą własnością).
  • Uważajmy na osoby, które kręcą się bez celu w pobliżu naszej działki. Przyjrzyjmy się im lub zapytajmy, kogo szukają – przezorność może uchronić przed kradzieżą, a spostrzeżenia mogą być przydatne policjantom, gdyby doszło do włamania.
  • Współpracujmy z naszymi działkowymi sąsiadami. Zwracajmy uwagę także na ich domek, podejrzane hałasy i obce osoby na terenie ich działki, jeśli nie towarzyszy im nikt ze znanych sąsiadów.
  • Rozważmy zamontowanie dodatkowego zabezpieczenia, np. okiennice, system alarmowy. Warto zamontować czujki zasilane bateriami, które po wykryciu ruchu w zasięgu ich działania, uruchomią oświetlenie lub sygnał dźwiękowy.

W przypadku włamania należy niezwłocznie poinformować policjantów, dzwoniąc pod numer 112.

– Nie dotykajmy niczego, nie sprzątajmy, nie przestawiajmy żadnych przedmiotów, żeby nie zatrzeć śladów włamywacza. Jeżeli to możliwe, zapamiętajmy jak najwięcej szczegółów, które pomogą policjantom w znalezieniu sprawców włamania – zaleca sierż. szt. Monika Jakubowska z KMP w Płocku.Dzielnicowy z płockiej komendy asp. Krzysztof Kruk postanowił osobiście odwiedzić działkowiczów, udzielając cennych rad, jak prawidłowo zabezpieczyć mienie na ogródkach działkowych.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU