REKLAMA

Płoccy „mistrzowie” parkowania tłumaczą: Jak szybko w tym mieście zmieniają się przepisy… [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Straż miejska w Płocku otrzymuje codziennie kilkadziesiąt zgłoszeń, dotyczących „mistrzów parkowania”. Niektóre wyczyny kierowców robią szczególne wrażenie.

„Mistrzów parkowania” możemy spotkać w Płocku dość często. Zaparkowane auta można znaleźć na trawnikach, chodnikach czy zakrętach dróg. Średnio dziennie dyżurny Straży Miejskiej w Płocku otrzymuje 40-50 zgłoszeń w sprawach naruszeń przepisów ruchu drogowego. Blisko 90 proc. z nich dotyczy nieprawidłowego parkowania.

Wysokość mandatu za nieprzepisowe parkowanie waha się od 100 zł do 300 zł. Za zatrzymanie pojazdu na zakazie zatrzymywania, czy przy lewej krawędzi jezdni, kara wynosi 100 zł, a za zatrzymanie pojazdu na skrzyżowaniu lub bliżej, niż 10 m od niego, aż 300 zł.

Co spotkamy, gdy znajdziemy się na zakręcie? Płockiego „mistrza parkowania”.

Wyjątkową sytuacją jest parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych. Za takie wykroczenie grozi 500 zł i 5 punktów karnych. Jeżeli zaparkujemy na takim miejscu, a do tego posługujemy się kartą parkingową, nie mając do tego uprawnień, to zostaniemy ukarani mandatem w wysokości 800 zł i 5 punktami karnymi.

Ile samochodów zmieści się na jednym miejscu dla osoby niepełnosprawnej?

fot. Straż Miejska w Płocku

W niektórych miejscach auto może zostać odholowane, a to znacznie podnosi koszty. Maksymalna opłata za odholowanie samochodu osobowego (o masie do 3,5 t) wynosi 503 zł, a każda doba przechowywania odholowanego auta na parkingu to 42 zł. Usunięcie pojazdu, a następnie odstąpienie od jego usunięcia, jeśli chodzi o pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t – to koszt 252 zł.

Często „mistrz parkowania” rozsiądzie się wygodnie na chodniku albo ścieżce rowerowej.Strażnicy miejscy podkreślają, że kierowcy, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, muszą liczyć się z tym, że odpowiednie służby szybko wykryją taką sytuację i nałożą stosowny mandat karny.

„Mistrzowie parkowania” nie mają też litości dla trawników.

Strażnicy miejscy niedawno mocno zdziwili się po usłyszeniu jednego z wyjaśnień „mistrzowskiego parkowania”.

Kobieta zapytana o powód zatrzymania za zakazie odpowiedziała: „Jak szybko w tym mieście zmieniają się przepisy”.

Ktoś wie, jaki to model motocykla?

fot. Straż Miejska w Płocku

Zdjęcia pochodzą z materiałów zebranych podczas służby przez Straż Miejską w Płocku, której dziękujemy za pomoc w realizacji materiału.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 12

 1. To Ja says:

  Straż miejska to niech się weźmie za konkretną pracę a nie udostępnianie zdjęć. NIEROBY DO ROBOTY A NIE TYLKO PISZECIE MANDATY. DARMOZJADY POWINNO WAS SIĘ ZLIKWIDOWAĆ.

 2. AnonimowyGłodomor says:

  Fakt faktem może i jest to złe parkowanie i jak najbardziej rozumiem oburzenie. Ale z drugiej strony tak naprawdę jest bardzo mało miejsc parkingowych na osiedlach.. Sam wiem jak jest na moim osiedlu, czasami musze jechać aż z kilometr dalej zaparkować na innym osiedlu. Ludzie kombinują jak mogą. Owszem niektórzy parkują bezczelnie zagradzając wiazdy na posesje ewentualnie pieszym. ale nie każdy jest zły. Proponował bym miasto zamiast inwestowania jakies bezsensowne projekty co stoją po2 miesiącach puste np w parkingki podziemne ewentualnie pietrowe. Za granicą to normalne ;/

 3. Z1000 says:

  Pokazujecie nudne zdjęcia aut źle zaparkowanych… przecież większość tych kierowców nie parkuje tak bo nie zna przepisów bądź inaczej nie potrafi tylko dlatego że infrastruktura miasta w większości przypadków nie jest dostosowana do obecnej liczby aut…

  • Maro says:

   Nie tak do końca.
   Po pierwsze jak jadę gdzieś, to zwracam uwagę czy jest gdzie zaparkować. Dlatego robię zakupy tam gdzie jest parking.
   Po drugie jak przy danym mieszkaniu nie ma miejsca parkingowego to nie kupuje takiego mieszkania a nie oszczędzam grosze a potem skomle, że tak już jest.
   Po trzecie racje masz, że prezydent miasta zapowiadał wielopoziomowe parkingi a wyszło jak zwykle jak to z politylkiem PO. Nikt tyle nie da, co oni obiecają.

 4. wstrząśnięty says:

  Poproszę jeszcze o album foto z przykładami parkowania kolegów kierowców, przeważnie z trzema literami na tablicach, np. na dwóch miejscach parkingowych, z ukosa, zastawiania wjazdu do garażu, itp. wku…wiających sytuacji. Koledzy przyjezdni – nie jesteście sami na swoim podwórku! Prosimy o trochę uprzejmości, a nie egoizmu. Wystarczy trochę się przyłożyć,a nie stawiać auto jak popadnie.

 5. Barbara says:

  Dokładnie niektorzy nie maja pojecia o podstawowych przepisach kierowcy tz „tirow” na autostradzie i drodze ekspresowej powinni maks 80 km jezdzic i 70 poza obszarem zabudowanym widzial ktos tak jadacych kierowcow ?czlowiek jedzie poza obszarem zabudowanym osobowka 80 km a kierowca tira wyprzedza powinni sie za nich tez wziasc bo stwarzaja zagrozenia na drodze powinny byc blokady ograniczajace predkosc

  • Thanos says:

   Ciężarówki mają blokady ograniczające ich prędkość do około 86-88 k/h. Poza terenem zabudowanym jest ograniczenie do 90 km/h więc mają prawo zgodnie z przepisami cię wyprzedzić. To że ty jedziesz 80 km/h , nie oznacza, że inni też tak mają jechać skoro przepisy pozwalają na 90. Jedź tak jak czujesz się bezpiecznie ale nie ograniczaj innych bo może dla większości jesteś zawalidrogą i ślamazarą.

   • Najpierw sam się doucz says:

    Ciężarówka na drodze krajowej jednojezdniowej ma ograniczenie do 80 km/h więc jeśli sam jesteś kierowcą takiego pojazdu to wystawiasz nienajlepsze świadectwo swojej branży.

   • Barbara says:

    Naucz sie przepisow takie pojazdy o dopuszczalnej masie calkowitejpoza obszarem zabudowanym maks predkosc to70kmna utostradzie i ekspresowce 80 km jak masz prawo jazdy idz na kurs bo przepisow wogole nie znasz osobowka poza obszarem zabudowanym na zwyklej drodze ma 90km poczytaj przepisy zanim sie wypowiadasz

   • Barbara says:

    Thanos odz i zwroc prawo jazdy otworz dzis kodek prawo o ruchu drogowym i poczytaj o dopuszczalnych predkoscisch dopoki sie nie nauczysz nie wsiadaj za kołko bo tacy ludzie jak ty bez wiedzy stwazaja zagrozenie w ruchu drogowym

  • King Kong says:

   To ty stwarzasz zagrożenie. Jak nie umiesz jeździć to siedź w domu.

 6. Mro says:

  Prawda jest taka ja rocznik 1978 pamietam jak uczyłem sie na prawo jazdy pytań z czarnobialych testow w formie papierowej w płocku wtedy nie było „rond” po egzaminie wszystko sie zapominało bo testy wkuwane były na pamiec w tych czasach na szczescie kursanci i przyszli kierowcy musza miec wiedze moje roczniki i starsze wogole nie znaja przepisow ruchu drogowego tylko podstawowe zagadnienia oprocz służb i zawodowych kierowcow i tych ktorzy interesuja sie przepisami ruchu drogowego pozostala czesc nie ma pojecia co oznacza znak strefa zamieszkania jeden z podstawowych znakow powinny byc obowiazkowe darmowe szkolenia tych starszych rocznikow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU