REKLAMA

„Plan B” Kingi Dębskiej w NK Przedwiośnie. Co jeszcze w repertuarze?

REKLAMA

Już w piątek premierowy pokaz filmu „Plan B” reżyserki Kingi Dębskiej, znanej między innymi z hitów „Moje córki krowy” czy „Hel”. Co jeszcze będzie można obejrzeć w NK Przedwiośnie?

Od 2 lutego NK Przedwiośnie zaprasza na premiery filmowe, Bajkoranki, Spotkania Filmowe, kolejne pokazy w ramach Repliki Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” oraz Rodzinne Oglądanie.

Plan B

Bohaterów poznajemy kilkanaście dni przed walentynkami, w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego – coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Natalia, Mirek, Klara i Agnieszka spotykają na swojej drodze ludzi (i zwierzęta!), którzy dają im nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!
REŻYSERIA: Kinga Dębska OBSADA: Roma Gąsiorowska – Żurawska, Kinga Preis, Marcin Dorociński

Pełnia życia

Kolejna premiera to dramat i romans w jednym, czyli film „Pełnia życia” w wersji z napisami.

„Pełnia życia” – Życie Robina było jak marzenie. Przystojny, błyskotliwy, odnoszący sukcesy, przykuwający uwagę kobiet, stojący u progu życiowego sukcesu. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko przekreślić może diagnoza, brzmiąca jak wyrok – polio. Wyniszczająca choroba przykuwa Robina do szpitalnego łóżka, a w końcu doprowadza do para­liżu. Jak w takiej sytuacji odnaleźć siłę do walki? Gdzie szukać nadziei?
REŻYSERIA: Andy Serkis OBSADA: Andrew Garfield, Claire Foy, Hugh Bonneville

Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska

Ostatnia premierowa propozycja to animacja „Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska” w wersji z dubbingiem.

„Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska” – W ulu aż huczy od sensacyjnych wieści! W pszczelej stolicy odbyć się mają Miodowe Igrzyska. Maja marzy, by wziąć w nich udział. Niestety mieszkańcy ula nie zostają na nie zaproszeni. Na domiar złego Cesarzowa żąda oddania połowy miodowych zbiorów na potrzeby sportowców. Królowa gotowa jest się pogodzić z poleceniami przełożonej, ale Maja od dziecka jest buntowniczką. A nic nie złości jej bardziej niż jawna niesprawiedliwość. Wyrusza więc do stolicy, by powiedzieć Cesarzowej, co myśli o niej i jej nakazach. I nawet Guciowi nie uda się jej powstrzymać przed wpakowaniem się w kłopoty. Zuchwałość Mai zostanie ukarana: pszczółka musi wystartować w zawodach, a jeśli przegra jej ul straci całe zapasy na zimę. Cesarzowa nie podejrzewa nawet, na co stać tę małą rozrabiakę i paczkę jej wiernych przyjaciół.
OBSADA: Mateusz Banasiuk, Teresa Lipowska, Magdalena Różdżka

Ekipa NK Przedwiośnie zaprasza również na Replikę 11. Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską
Jest to niezwykły festiwal filmów rosyjskich, zajmującym się propagowaniem kultury rosyjskiej w Polsce. W weekend odbędą się ostatnie 3 pokazy festiwalowe.

Siodło tureckie

2 lutego, piątek o godzinie 18 – SIODŁO TURECKIE w wersji z napisami – Rosja
Reżyseria: Jusup Razykow
Scenariusz: Jusup Razykow
Muzyka: Aleksiej Artiszewskij
Zdjęcia: Jurij Michajliszyn, Jurij Kroczuk
Gatunek: dramat
Rok: 2017
Czas: 76 min
ograniczenie wiekowe: 18+
Nagrody: 2017 Nagroda im. Mikaela Tariwerdiewa za najlepszą muzykę filmową, Dyplom Izby Krytyków i Znawców Filmowych na 28. Otwartym Rosyjskim Festiwalu Filmowym „Kinotawr” w Soczi
Obsada: Walerij Masłow, Weronika Kuzniecowa, Witalij Dauszew, Ilja Kowriżnych, Sergiej Gienkin, Anna Bieleńkaja

„Zespół pustego siodła tureckiego” to zaburzenia pracy układów nerwowego i hormonalnego. Cierpi na nie główny bohater filmu – były pracownik organów bezpieczeństwa państwowego, który na emeryturze z nudów i samotności zaczyna śledzić tych, których zachowanie rozbudza jego ciekawość i podejrzliwość.

ROSYJSKA CZERWIEŃ

3 lutego, sobota o godzinie 18 – ROSYJSKA CZERWIEŃ w wersji z napisami – Rosja/Brazylia/Portugalia
Scenariusz: Charlie Braun
Zdjęcia: Alexandre Samori
Gatunek: dramat
Rok: 2017
Czas: 90 min
ograniczenie wiekowe: 16+
Obsada: Martha Nowill, Maria Manoella, Soraia Chaves, Esteban Feune de Colombi, Władimir Pogłazow, Alina DżamgarjanZabawny kolaż dokumentu i fikcji zainspirowany prawdziwą podróżą dwóch młodych brazylijskich aktorek do Rosji w celu doskonalenia warsztatu aktorskiego pod okiem słynnego rosyjskiego pedagoga. Brazylijki, Martha Nowill i Maria Manoella, oraz portugalska gwiazda filmowa, Soraia Chaves, rywalizują między sobą o pierwszeństwo na teatralnej scenie. Równolegle poznają nową kulturę, z trudem przyzwyczajają się do życia w akademiku i jedzenia w stołówce, po raz pierwszy widzą zamieć śnieżną i gołoledź i, oczywiście, przeżywają romantyczne chwile.

PRZEKONANIA

4 lutego, niedziela o godzinie 18 – PRZEKONANIA – Rosja/Polska
Reżyseria: Tatiana Czystowa
Scenariusz: Tatiana Czystowa
Zdjęcia: Maria Falilejewa
Gatunek: film dokumentalny
Rok: 2016
Czas: 63 min
ograniczenie wiekowe: 12+
Nagrody i udział w festiwalach filmowych: 2016 Nagroda za najlepszy film dokumentalny z Europy Wschodniej na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Lipsku
2016 Nagroda za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny na Festiwalu Artdocfest w Moskwie

W Rosji prawo do zastępczej służby cywilnej po raz pierwszy zagwarantowała Konstytucja z 1993 roku. Według ustawy zasadniczej prawo do odmowy służby wojskowej mają teraz nie tylko osoby wierzące. Inni obywatele mogą zadeklarować jako przyczynę odmowy nie wiarę, ale swoje przekonania, przeciwstawne, niezgodne lub sprzeczne ze służbą wojskową: światopoglądowe, filozoficzne, moralno-etyczne, polityczne i inne. Próba skorzystania ze swojego obywatelskiego prawa w Rosji często przeradza się jednak w tragiczny konflikt Jednostki i Systemu, który mierzy wszystkich jedną miarą i który jest bezlitosny wobec tych, którzy próbują wyróżnić się z tłumu.

Bajkoranki: Barbie: Delfiny z magicznej wyspy

W sobotę i niedzielę NK Przedwiośnie zaprasza na Bajkoranki i pokaz animacji „Barbie: Delfiny z magicznej wyspy” w wersji z dubbingiem. Seanse odbędą się w sobotę i niedzielę o godzinie 11:00, bilety w cenie 12 złotych. Przed seansami odbędą się losowania nagród na zasadach Happy Seats. Po seansach zapraszamy na animacje i spektakle teatralne przygotowane przez Teatr Form Wielu.

„Barbie: Delfiny z magicznej wyspy” – Dołącz do Barbie i jej sióstr – Skipper, Stacie oraz Chelsea, i wyrusz z nimi w pełną niesamowitych przygód podróż na tropikalną wyspę. Ken bierze tam udział w programie stypendialnym z dziedziny biologii morza. Przyjaciele, nurkując, trafiają na młodego delfina, który wpłynął na ogrodzony teren. Ale nie jest to zwykły delfin, tylko przepiękny, jaskrawo zielony delfin szlachetny! W międzyczasie Barbie poznaje na wyspie Islę, która okazuje się być magiczną syreną. Dziewczyny odkrywają, że delfin jest przetrzymywany przez Marlo, biolożkę, dla której pracuje Ken. Marlo zamierza zbić fortunę, pokazując delfina jako eksponat. Przyjaciele muszą zjednoczyć siły, aby uwolnić delfina i umożliwić mu ponowne spotkanie z rodziną.
REŻYSERIA: Conrad Helten OBSADA: Erica Lindbeck, Shannon Chan-Kent, Kazumi Evans

Spotkania Filmowe: Ciambra

W poniedziałek 5 lutego zapraszamy na Spotkania Filmowe i pokaz filmu „Ciambra” w wersji z napisami. Seans odbędzie się o godzinie 18:30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem zapraszamy na mały poczęstunek: herbata, ciastko oraz losowanie nagród na zasadach Happy Seats.

„Ciambra” – W małej romskiej społeczności Ciambra w Kalabrii mieszka 14-latek o imieniu Pio. Chłopak, niczym cień, podąża za swoim starszym bratem Cosimo, od którego uczy się sztuki przetrwania na ulicy. Obraca się wśród dorosłych mężczyzn, z którymi stara się pić i palić na równi, by dołączyć do grona starszyzny. Jego codziennością jest robienie szemranych interesów z lokalnym półświatkiem. W ekscytacji i zniecierpliwieniu wyczekuje momentu, w którym nastąpi symboliczny rytuał przejścia i z chłopca stanie się mężczyzną – nawet za cenę zdrady i nielojalności. Bowiem jedynym wyznacznikiem moralności są tu nakazy narzucone przez wspólnotę, której należy się całkowita lojalność i wierność.
REŻYSERIA: Jonas Carpignano OBSADA: Pio Amato, Koudous Seihon, Damiano Amato

Rodzinne Oglądanie: Gnomy rozrabiają

W środę 7 lutego o godzinie 11:30 przyjdzie czas na Rodzinne Oglądanie i pokaz animacji „Gnomy rozrabiają” w wersji dubbingiem. Bilety w cenie 15 złotych.

„Gnomy rozrabiają” – Chloe przeprowadza się wraz z mamą do nowego miasta. Dom, w którym mieszka skrywa pewną tajemnicę – kolekcja krasnali ogrodowych okazuję się być grupą legendarnych strażników.

Ponadto w repertuarze:

  • cudowna opowieść o niezwykłym byczku „Fernando” w wersji z dubbingiem – Przyjacielski młody byczek przez pomyłkę zostaje zwerbowany do walk na arenie,
  • film familijny „Cudowny chłopak” w wersji z dubbingiem – Auggie od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd,
  • komedia romantyczna „Podatek od miłości” – Klara ściga cynicznego i pełnego uroku oszusta podatkowego. Po pewnym czasie traci kontrolę i zakochuje się w mężczyźnie,
  • komedia w doborowej obsadzie „Narzeczony na niby” – Karina, starając się stworzyć swój pierwszy szczęśliwy związek, okłamuje swojego partnera. Jedno małe kłamstewko doprowadza do serii nieprzewidzianych zdarzeń,
  • „Wszystkie pieniądze świata” w wersji z napisami – Szesnastoletni wnuk najbogatszego człowieka świata zostaje uprowadzony. Jego oddana matka stara się przekonać nieustępliwego miliardera do zapłacenia okupu porywaczom.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU